Bez kategorii

Nadanie paczki z punktu – najważniejsze zalety usługi

Wysyłanie przesyłek poprzez punkt nadawania paczek, to wciąż najkorzystniejsza i najwygodniejsza forma transferu przedmiotów pod wybrany adres. Niestety wielu Klientów wciąż nie dostrzega związanego z nią potencjału, decydując się na wizytę kuriera w domu.

Kurier a punkt nadań – najważniejsze różnice

Choć zawód kuriera jest bardzo potrzebny i pożądany, to nie należy się oszukiwać – dla wielu osób oczekiwanie na jego przyjazd jest w pewnym stopniu niewygodne.

W praktyce Klient musi zarezerwować sobie określony czas (najczęściej 2 – 3 godziny) na przyjazd kuriera. Dla wielu osób jest to rozwiązanie niewygodne. O wiele łatwiej jest bowiem nadać przesyłkę bezpośrednio do punktu nadania paczek, który najczęściej znajduje się w bliskiej okolicy. Nadanie paczki w ten sposób ułatwia organizację czasu. Co więcej – można to zrobić nawet w nocy, wykorzystując w tym celu specjalny interfejs dostępny na stronie wybranych firm kurierskich.

Pomoc dla firm, pomoc dla Klienta

Nadanie paczki za pośrednictwem punktu nadań jest też wygodne dla samej firmy kurierskiej, która w ten sposób skupia się wyłącznie na transporcie paczki, a nie na jej dowozie.

Nie jest tajemnicą, że kurierzy są bardzo obciążeni pracą. Tymczasem dowóz i odbiór paczek bezpośrednio np. z paczkomatów, znacznie ułatwia im pracę i przyspiesza proces transportu. Jest to o tyle łatwe, że całość formalności można zrealizować poprzez Internet. Nic więc dziwnego, że liczba punktów poprzez które możliwe jest nadawanie przesyłek kurierskich stale rośnie.

Jak wygląda odbiór?

Nadawanie przesyłek kurierskich jest dosyć proste, choć cała procedura może się różnić w zależności od konkretnej firmy. Jak zatem wygląda odbiór takiej paczki?

Odpowiedź jest prosta – wysłanie paczki poprzez punkt nadawania przesyłek nie wymusza na Kliencie wyboru określonej formy odbioru. Może ona zostać odebrana w tradycyjny sposób lub też – na życzenie Klienta – do wybranego punktu nadawania i odbioru. Dzięki temu odbiorca paczki może wybrać sobie czas, w którym zostanie ona odebrana z określonego miejsca.

Podsumowanie

Wysłanie przesyłki poprzez punkt nadawania paczek jest proste i wygodne dla obydwu stron, to jest firmy kurierskiej i jej Klienta. Dzięki tej metodzie zyskuje się czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Content marketing co to jest?

Mianem tym określa się strategię marketingową w internecie oraz poza nim, która pozwala uzyskać stałe, zaufane grono klientów. Dzięki tej strategii publikowane i promowane są treści zawierające cenne informacje dla…
View Post

Jak wysłać paczkę z Polski do Irlandii?

Nasi rodacy mieszkają dzisiaj w każdym zakątku świata, rodziny, które pozostały w Polsce czasami wysyłają swoim bliskim paczki. Mamy więc bardzo mocno rozpowszechnione wysyłanie paczek za granicę. Przykładem kraju, gdzie…
View Post

Co to jest content marketing?

Content marketing z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności i jego definicja jest również coraz szersza. Czym zatem dokładnie cechuje się ten rodzaj marketingu?
View Post

Co powinno być zawarte w CV?

Dobrze napisane CV to już połowa sukcesu w poszukiwaniu pracy. Sprawia, że przyszły pracodawca może nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Zatem co napisać w CV? Jakie informacje podawać, a jakich…
View Post