Bez kategorii

Program Symfonia Finanse i Księgowość – opis funkcji

Program Symfonia Finanse i Księgowość powstał po to, aby usprawnić pracę przedsiębiorstw dotyczącą obsługi ksiąg rachunkowych. Dzięki temu narzędziu można w sposób zautomatyzowany rejestrować wszystkie zdarzenia gospodarcze z danej firmy. Każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na sprawnym obiegu dokumentów księgowych, powinno zainwestować w program Symfonia Sage Finanse i Księgowość. Jest to program stosunkowo tani oraz wysoce wydajny.

Najważniejsze funkcje Symfonia Sage – dokładny opis

Symfonia program oferuje bardzo wiele przydatnych narzędzi, dzięki którym zarządzanie przedsiębiorstwem jest znacznie prostsze. Mowa tutaj o narzędziach takich jak księgi rachunkowe, ewidencja podatku i rejestrów VAT czy ewidencja rozrachunków.

Ewidencja podatku i rejestrów VAT

Jeśli rejestrujemy dokumenty zakupu i sprzedaży za pomocą programu Symfonia Sage, najpierw wprowadzamy wartość transakcji do rejestrów VAT. Potem program w sposób automatyczny przenosi kwoty za rejestru na dedykowane strony zapisów kont dokumentu podczas wprowadzania danych do ksiąg rachunkowych. W trakcie zapisywania dokumentu dochodzi do weryfikacji zgodności wartości z ksiąg oraz rejestru VAT.

Ewidencja rozrachunków

Rachunki ewidencjonowane są osobno dzięki wytypowanym kontom bilansowym. Dzięki nim można śledzić rozliczenia transakcji. Jeśli zapisy są dokonywane na kontach walutowych, to rozrachunki można również prowadzić w walucie obcej. Program opierając się na rozliczeniach walutowych błyskawicznie generuje wszystkie potrzebne dokumenty, które dekretują zrealizowane różnice kursowe.

Księgi rachunkowe

Dzięki księgom rachunkowym możliwe jest prowadzenie zapisów oraz obrotów i sald w oparciu o przygotowany przez firmę plan kont. Wymóg prowadzenia ksiąg rachunkowych zapisany jest w ustawie o rachunkowości zapisów. Program symfonia tworzy w sposób automatyczny wzorcowy plan kont, który jest jednocześnie powiązany ze wzorami sprawozdań finansowych. Dzieje się to w oparciu o dane, które zostały podane w procesie rejestrowania danego przedsiębiorstwa. Program daje możliwość dostosowania planu kont do konkretnych potrzeb danej firmy. Oprócz tego, dzięki Symfonia Sage można tworzyć kartoteki, które pełnią rolę grup kont analitycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Folia bąbelkowa i jej zastosowania

Folia bąbelkowa to wynalazek, który producent folii bąbelkowej wprowadził na rynek w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Szybko zyskała popularność na całym świecie i dziś niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej…
View Post

Folia bąbelkowa i jej funkcje ochronne

Poszukując obecnie materiału, który zabezpieczałby przed zniszczeniem różnego rodzaju produkty, nie sposób nie wymienić folii bąbelkowej Bydgoszcz. Dzięki tej folii praktycznie nie ma takiej sytuacji, w której nie można by…
View Post