Bez kategorii

Pełna księgowość – Katowice stawiają w tym zakresie na biura rachunkowe

Przedsiębiorstwa prowadzą działalność o bardzo zróżnicowanej wielkości. Od wielkości przedsiębiorstwa, ale również od rodzaju zarejestrowanej działalności, zależy również księgowość Katowice coraz częściej w tym zakresie stawiają na firmy zewnętrzne, jakimi są biura rachunkowe. To właśnie one przejmują na siebie odpowiedzialność za poprawne dokonywanie rozliczeń w ramach prowadzonej przez firmę działalności. Jakie zatem usługi warto zlecić zewnętrznym firmom, aby zminimalizować ryzyko dokonania błędnych zapisów rachunkowych?

Przede wszystkim rozliczenia rachunkowe


Czym się zajmuje biuro rachunkowe Katowice wiedzą doskonale, zakres odpowiedzialności biura jest ograniczony jedynie przepisami. Biura rachunkowe Katowice wybierają przede wszystkim w oparciu o sposób rozliczania działalności. Mniejsze firmy, prowadzące działalność w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów, powinny poszukać biura rachunkowe specjalizującego się w prowadzeniu tego rodzaju rozliczeń księgowych. Mimo że KPIR jest uznawana za najprostszą formę rachunkowego rozliczania prowadzonej działalności, to nie w każdym biurze można spotkać specjalistę, który jest w stanie poprowadzić taką księgowość. W przypadku pełnej księgowości ważne jest regularne przekazywanie dokumentów do ich rejestrowania oraz do dokonywania zapisów w księgach rachunkowych. Takie dokumenty mogą być przekazywane przez samego przedsiębiorcę, bardzo często jednak samo biuro rachunkowe z Katowic odbiera regularnie, np. raz w tygodniu, dokumentację od klienta.

Rozliczenia finansowe i kadrowe


W zakres rozliczeń prowadzonych przez biuro rachunkowe wchodzą również rozliczenia z urzędami, w tym z urzędem skarbowym w zakresie naliczenia i odprowadzenia należnego podatku, w tym również podatku od wynagrodzeń pracowników, oraz rozliczenia z ZUS czy rozliczenia z pracownikami w zakresie naliczania wynagrodzeń. Dlatego coraz częściej biura rachunkowe w Katowicach poszerzają zakres oferowanych usług o możliwość prowadzenia pełnej dokumentacji kadrowej. Chodzi tu głównie o prowadzenie teczek pracowniczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. W praktyce oznacza to konieczność pilnowania aktualności badań, naliczania urlopów i innych świadczeń pozapłacowych oraz archiwizowania dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ten rodzaj usług w wybranych biurach rachunkowych może być poszerzony także o wystawianie pracownikom umów o pracę oraz dokumentów potwierdzających ich zatrudnienie, w tym również świadectw pracy czy zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów z tytułu zatrudnienia.

Księgowość mozesz powierzyć firmie http://www.union.katowice.pl/ z Katowic.

You May Also Like

Kursy SEP w Gdańsku

Zawód elektryka jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych na polskim rynku. Nic dziwnego, fachowców brakuje tutaj już od wielu lat. Coraz większa liczba młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodu…
View Post