Bez kategorii

Najczęściej popełniane błędy w CV

Podczas pisania CV wielu kandydatów popełnia sporo błędów. Część z nich jest oczywista i łatwo zauważalna, jednak niektóre z nich można w bardzo łatwy sposób przeoczyć, ponieważ są bardzo subtelne i dostrzegalne jedynie dla potencjalnych pracodawców. Może zaważyć na tym cała przyszła kariera, dlatego pisanie CV wymaga dużej dokładności oraz świadomości na temat kreowania własnego profilu. Profesjonalne CV wykonać można samodzielnie, np. stosując odpowiedni kreator CV.

Najczęstsze błędy przy pisaniu CV

Bardzo często pisanie CV opiera się zbyt długich i przesadnie przegadanych zwrotach. Informacje lepiej podsumować w bardziej prosty i nieskomplikowany sposób, aby przekaz był możliwie najbardziej jasny i zwięzły. Dzięki temu uzyskać można dużo bardziej profesjonalne CV, co z pewnością dostrzegą ewentualni przyszli pracodawcy. Format CV nie powinien być chaotyczny. Lepiej przestrzegać tego typu wskazówek, ponieważ dzięki w ten sposób informacje zaprezentowane w CV ułożone będą w odpowiedniej kolejności oraz logicznej i sensownej formie. Bardzo wiele kandydatów podczas pisania CV popełnia błędy gramatyczne i ortograficzne. Żadne profesjonalne CV nie powinno ich jednak zawierać, ponieważ zazwyczaj dyskwalifikuje to kandydata na starcie. Pomóc może w tym automatyczny kreator CV lub edytor tekstu posiadający funkcję automatycznego sprawdzania błędów w pisowni.

Nieodpowiednie treści podczas pisania CV

Wszystkie informacje zawarte w profesjonalnym CV powinny adekwatne oraz posiadać sensowne zastosowanie. Dlatego podczas pisania CV i uzupełniania go, nie powinno się zamieszczać w treści nieadekwatnych zdjęć. Jakiekolwiek załączone fotografie powinny być bardzo wyważone i spójne ze stanowiskiem, na które aplikuje kandydat. W profesjonalnym CV nie ma również miejsca na jakiekolwiek nieistotne informacje. W profilu nie trzeba zawierać wszystkich danych dotyczących kandydata, a jedynie podać podsumowanie największych i najistotniejszych osiągnięć. Dlatego warto użyć kreatora CV i skorzystać np. z referencji czy pełnej listy szkoleń i certyfikatów dostępnych na żądanie. Podczas samodzielnego pisania CV lub uzupełniania danych w kreatorze CV https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-opis, należy również pamiętać o unikaniu żargonu branżowego oraz przesadnie wystylizowanych treści. Wyrażenia o ściśle technicznym zabarwieniu mogą pomóc w karierze i są akceptowalne w profesjonalnym CV. Muszą być jednak zaprezentowane w taki sposób, aby osoba działająca poza opisywaną branżą była w stanie zrozumieć ich znaczenie oraz sens.

You May Also Like

Idealne narzędzie pracy

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących programy dla księgowych. W zależności od tego, jakie branże biznesowe się obsługuje taki program wybieramy. Księgowość oferuje wsparcie w każdej sytuacji, niezależnie od tego,…
View Post

Angielski – język coraz mniej obcy

Językiem angielskim posługuje się na świecie według różnych szacunków od 1,4 do 1,8 miliarda ludzi. Zastanawianie się, po co uczyć się najpopularniejszego języka na świecie jest dzisiaj bezzasadne.
View Post