Bez kategorii

Na jakie okazje wynajmuje się busa z kierowcą?

Wynajęcie busa kojarzone jest najczęściej z weselem. I jest to faktycznie prawda. Ale wynajem busa z kierowcą to także świetna alternatywna dla osób, które wybierają się na wakacje, a nie mają auta. Na co zwrócić uwagę wynajmując busa? Czy jest to wysoki koszt?

Kiedy najczęściej wynajmuje się busa z kierowcą?

Wypożyczalnie aut i firmy przewozowe zajmują się najczęściej wynajmem busów. Ofertę swoją kierują do firm oraz osób prywatnych. Niektóre firmy oferują dodatkowe usługi, takie jak przewożenie bagażu lub transfer z dworca lub lotniska. Jest to bardzo wygodna forma podróżowania. Nie trzeba przejmować się drogą. Wsiadając do busa można od razu rozpocząć relaks i świętowanie.

Najczęściej busy wynajmowane są na imprezy rodzinne, takie jak wesela, urodziny, jubileusze czy stypy. Bardzo chętnie osoby jadące w większej grupie na wakacje korzystają z takiej oferty. Również firmy organizujące imprezy integracyjne i zloty firmowe wynajmują busy.

Czy można wynająć busa bez kierowcy?

Najczęściej oferta wynajmu busa jest z kierowcą. Większość firm przewozowych ma taką ofertę. Wynająć busa bez kierowcy można w wypożyczalni aut. Która oferta jest bardziej kusząca? To wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Należy pamiętać, że bus mogący przewozić więcej niż 17 osób wymaga posiadania innych uprawnień niż prawo jazdy kategorii B. Do przewozu takiej ilości osób wymagana jest kategoria D. Bus bez kierowcy najczęściej wynajmowany jest dla 8 lub 9 osób.

Na co zwrócić uwagę wynajmując busa?

Przed wynajęciem busa należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim na początku trzeba się bardzo dokładnie zapoznać z warunkami umowy. Kolejną rzeczą jest wybór odpowiedniego modelu auta oraz sprawdzenie jego stanu technicznego. Najlepiej wybrać busa, który jest w miarę nowy i posiada klimatyzację, ogrzewanie, rozkładane fotele z pasami oraz gniazdo USB.

Wynajem busa z kierowcą nie jest dużym kosztem. Szczególnie jeśli cały jest zapełniony i koszty dzieli się na każdego pasażera. A jest to zdecydowanie wygodniejsza forma podróżowania niż kierowanie autem czy jazda pociągiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Uprawnienia SEP

Wiadomym jest, że gdy chodzi o prąd elektryczny nie ma żartów. Już od dziecka wpaja się wiedzę, że do prądu należy podchodzić z dużą dozą respektu, a najlepiej zostawić sprawy…
View Post

Czy warto wynająć samochód dostawczy?

Wielu przedsiębiorcom zdarza się potrzeba posiadania dodatkowego auta. Niejednokrotnie dotyczy to samochodów dostawczych, gotowych do wykorzystania w każdej chwili. Gdy zdarza się to sporadycznie, lub taka potrzeba związana jest z…
View Post