Bez kategorii

Leasing sprzętu komputerowego – czy to opłacalne?

Leasing sprzętu komputerowego cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorstw o różnej wielkości. W ramach prowadzenia różnego typu działalności gospodarczych, w obecnych czasach sprzęt komputerowy oraz rozmaite rodzaje oprogramowania do niego są koniecznością. Nierzadko, przedsiębiorcy muszą zadłużać się, by zakupić cały niezbędny sprzęt. Czy to konieczne?

Leasing na sprzęt komputerowy – taniej niż kredyt?

Tego typu wypożyczenie działa na zbliżonych zasadach co – na przykład – w przypadku aut. Wypożyczenie niejednokrotnie może okazać się o wiele tańszą opcją niż zakup – szczególnie gdy musimy dokonać go na kredyt w związku z brakiem wystarczających środków własnych.

Leasing sprzętu komputerowego polega na przekazaniu uprawnień do korzystania z danego sprzętu przez leasingodawcę na rzecz leasingobiorcy. Ten ostatni musi uiścić opłatę wstępną, a potem – w trakcie korzystania ze sprzętu – opłaca comiesięczny czynsz, zbliżony do raty kredytu. Tym, co odróżnia leasing od kredytu, jest to, co dzieje się na koniec trwania umowy. W przypadku kredytu bowiem kredytobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem sprzętu, a leasingobiorca – może go wykupić na preferencyjnych warunkach lub wymienić na nowy, lepszy model.

Leasing oprogramowania – wygoda i nowoczesność

Podobnie jak w przypadku wypożyczenia sprzętu komputerowego – również w przypadku oprogramowania leasing staje się coraz bardziej opłacalną opcją. Jeszcze bardziej niż w stosunku do komputerów, opłaca się wynajmować oprogramowanie. Leasing na sprzęt komputerowy jest opłacalny, jeśli firma potrzebuje korzystać z najnowocześniejszych urządzeń w związku z prowadzonym rodzajem działalności. Jeśli natomiast kilkuletnie komputery są wystarczające – można rozważać zarówno leasing, jak i kredyt.

Leasing oprogramowania jest opłacalny właściwie w przypadku każdego podmiotu. Bez względu na profil działalności, każdorazowo korzystanie z nowocześniejszego oprogramowania może nieść tylko i wyłącznie korzyści. Producenci dążą do tego, by oferować coraz lepsze programy komputerowe, a co za tym idzie – po zakończeniu obecnego leasingu, można po prostu wybrać takie z nowocześniejszym oprogramowaniem, które zapewni najlepsze funkcjonowanie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Polska czyli success story

Wiele osób ma wątpliwości, czy można podnieść konkurencyjność gospodarki poprzez obniżenie wartości waluty. Pozytywnego przykładu na to, że taki sposób działa, nie musimy szukać daleko. Krajem, który to osiągnął jest…
View Post

Skąd czerpać wiedzę o marketingu?

Stale rozwijająca się technologia sprawia, że marketing otrzymuje do dyspozycji mnóstwo nowych narzędzi, pozwalających mu na skuteczne realizowanie swoich zadań. Dzięki temu każdy, kto chce budować silną markę i dobrze…
View Post