Bez kategorii

Leasing sprzętu komputerowego – czy to opłacalne?

Leasing sprzętu komputerowego cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorstw o różnej wielkości. W ramach prowadzenia różnego typu działalności gospodarczych, w obecnych czasach sprzęt komputerowy oraz rozmaite rodzaje oprogramowania do niego są koniecznością. Nierzadko, przedsiębiorcy muszą zadłużać się, by zakupić cały niezbędny sprzęt. Czy to konieczne?

Leasing na sprzęt komputerowy – taniej niż kredyt?

Tego typu wypożyczenie działa na zbliżonych zasadach co – na przykład – w przypadku aut. Wypożyczenie niejednokrotnie może okazać się o wiele tańszą opcją niż zakup – szczególnie gdy musimy dokonać go na kredyt w związku z brakiem wystarczających środków własnych.

Leasing sprzętu komputerowego polega na przekazaniu uprawnień do korzystania z danego sprzętu przez leasingodawcę na rzecz leasingobiorcy. Ten ostatni musi uiścić opłatę wstępną, a potem – w trakcie korzystania ze sprzętu – opłaca comiesięczny czynsz, zbliżony do raty kredytu. Tym, co odróżnia leasing od kredytu, jest to, co dzieje się na koniec trwania umowy. W przypadku kredytu bowiem kredytobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem sprzętu, a leasingobiorca – może go wykupić na preferencyjnych warunkach lub wymienić na nowy, lepszy model.

Leasing oprogramowania – wygoda i nowoczesność

Podobnie jak w przypadku wypożyczenia sprzętu komputerowego – również w przypadku oprogramowania leasing staje się coraz bardziej opłacalną opcją. Jeszcze bardziej niż w stosunku do komputerów, opłaca się wynajmować oprogramowanie. Leasing na sprzęt komputerowy jest opłacalny, jeśli firma potrzebuje korzystać z najnowocześniejszych urządzeń w związku z prowadzonym rodzajem działalności. Jeśli natomiast kilkuletnie komputery są wystarczające – można rozważać zarówno leasing, jak i kredyt.

Leasing oprogramowania jest opłacalny właściwie w przypadku każdego podmiotu. Bez względu na profil działalności, każdorazowo korzystanie z nowocześniejszego oprogramowania może nieść tylko i wyłącznie korzyści. Producenci dążą do tego, by oferować coraz lepsze programy komputerowe, a co za tym idzie – po zakończeniu obecnego leasingu, można po prostu wybrać takie z nowocześniejszym oprogramowaniem, które zapewni najlepsze funkcjonowanie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kalendarz świetnym prezentem

Kalendarze są niezbędne zarówno w domu, jak i w biurze. Nie dziwi więc, że kalendarze są doskonałymi nośnikami reklam. Każda firma, która chce być widoczna na rynku, powinna mieć własne…
View Post

Certyfikowanie szkolenie ITIL dla informatyków

Zarządzanie działem IT wiąże się z koniecznością posiadania wszechstronnej wiedzy zarówno z zakresu zarządzania projektami, jak i z koniecznością optymalizacji dostarczanych przez informatyków usług. Z tego powodu szkolenie z zarządzania…
View Post

Co to jest upadłość i jak to działa?

Upadłość to postępowanie sądowe, w którym sędzia i syndyk sądowy badają aktywa i pasywa osób fizycznych, spółek osobowych i firm, których długi stały się tak przytłaczające, że nie wierzą, że…
View Post

Gdzie chować złote monety

Amerykanów ogarnia nowa gorączka. Gorączka złota, oczywiście. Większość mieszkańców USA nie ufa ani rządowi w Waszyngtonie, ani bankom i Wall Street. W efekcie zabezpieczają swoją przyszłość finansową na własną rękę.…
View Post

Szkolenia dla elektryków – wymagania

Szkolenia dla elektryków ułatwiają podejście do egzaminu państwowego, który potwierdza uprawnienia elektryczne. Uprawnienia dla elektryków pozwalają na eksploatację urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV i powyżej 1 kV.
View Post