Bez kategorii

Jak znaleźć biuro księgowe w Katowicach?

Tytułowe pytanie może niektórych zdziwić, bo przecież biuro księgowe w Katowicach jest praktycznie na każdej ulicy. Oczywiście, jest to prawdą, niemniej pojawia się pytanie, czy każde z nich jest tak samo dobre i czy jedno biuro księgowe w Katowicach nie różni się od drugiego wyłącznie ceną.

Księgowa (nie)musi kosztować

Z pewnością każdy przedsiębiorca przed zaangażowaniem firmy zewnętrznej sprawdza koszty, które poniesie za wykonanie usługi. Nie inaczej jest oczywiście przy zapewnianiu sobie usług księgowych, ale czy w tym wypadku rzeczywiście warto oszczędzać?

Niektórzy wyznają zasadę, że prosta księgowość nie wymaga cudów, a tym samym może się nią zajmować osoba po prostym przeszkoleniu, która oczywiście będzie tańsza niż całe biuro księgowe. Przy jednoosobowej działalności wiele osób decyduje się jeszcze bardziej obniżyć koszty i szuka programów internetowych do rozliczeń z fiskusem. Wszystko niby jest w porządku, oczy otwierają się dopiero przy kontroli z urzędu skarbowego. Okazuje się, że gdzieś został popełniony błąd, lub rozliczamy się niezgodnie z literą prawa.Nasze oszczędności nijak mają się do stresu i późniejszych kar pieniężnych, a nawet konieczności zatrudnienia odpowiednich osób, które pomogą wyjść z impasu.

Jednak biuro księgowe

Mając na uwadze powyższe – naturalnie, nie zawsze tak musi być – dla własnego bezpieczeństwa i przysłowiowego świętego spokoju, lepiej zdecydować się na licencjonowane biuro księgowe w Katowicach. Ważne, by biuro nie było oddalone od naszej firmy o kilkadziesiąt dobrych kilometrów i by posiadało stosowną licencję oraz ubezpieczenie. Zwróćmy uwagę także na wartości dodane do podstawowej usługi np. odbiór dokumentów przez kuriera.

Dobre biuro księgowe to bezpieczeństwo na całym obszarze podatkowym. Właściwe doradztwo nie ma nic wspólnego z unikaniem podatków, ale wiąże się z lepszym zarządzaniem finansami. Księgowa staje się poniekąd asystentem, który zwróci uwagę na pojawiające się ryzyko, poinformuje o zmieniających się przepisach, a także będzie miała wpływ na wybranie właściwego systemu rozliczeń podatkowych.

Z czasem biuro księgowe zatrudnione przez jednoosobową działalność będzie mogło zaproponować rozrastającej się firmie usługi kadrowe, co w przełożeniu na praktykę oznacza spójną i kompleksową obsługę wolną od ewentualnych, acz szalenie kosztowych pomyłek. Cena księgowej jest sprawą całkowicie drugorzędną, w tej materii liczy się przede wszystkim jakość poparta kompetencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Sekrety żelbetu

Odkryj tajniki konstrukcji żelbetowych, które odmieniły oblicze współczesnego budownictwa. Zrozum, jak połączenie stali i betonu tworzy materiał, który jest zarówno wytrzymały, jak i elastyczny, a jego uniwersalność zrewolucjonizowała sposób, w…
View Post