Bez kategorii

Jak wybrać działkę inwestycyjną na Śląsku w dobrej lokalizacji?

Warto zdawać sobie sprawę, że wybór działki należy do zdecydowanie najbardziej istotnych kwestii w trakcie inwestycji. Należy również podkreślić, że dostępność najlepszych gruntów z roku na rok jest coraz bardziej ograniczona. Jakie cechy muszą posiadać działki inwestycyjne na Śląsku w dobrej lokalizacji? Czyn należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Media oraz infrastruktura

Działki inwestycyjne na Śląsku w dobrej lokalizacji są przede wszystkim świetnie skomunikowane. Osoby szukające takich działek muszą dokładnie dowiedzieć się czy nie będzie problemów z doprowadzeniem mediów, do których należy zaliczyć prąd, kanalizację czy wodę.

Konieczne jest także uzyskanie od zakładu energetycznego i wodociągowego pisemnych potwierdzeń nie tylko gotowości na przyłączenie, ale również szczegółowych warunków technicznych. Oczywiście zdecydowanie najbardziej kluczowy będzie prąd. Jak wiadomo nie jest możliwe zastąpienie przyłączenia do sieci energetycznej. W przypadku ewentualnych problemów z właściwym przyłączeniem do wodociągu można podjąć decyzję o wykopaniu studni.

Kwestie prawne

Osoby, które znalazły działkę inwestycyjną na Śląsku w dobrej lokalizacji muszą koniecznie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dokonać sprawdzenie jego statusu prawnego. Oczywiście najlepszy wariant zakłada, że działka zostanie nabyta tylko od jednego właściciela.

W przypadku, gdy na skutek dziedziczenia dana działka inwestycyjna ma aż kilku właścicieli, konieczne będzie zaspokojenie roszczeń wszystkich. Warto mieć świadomość, że tylko i wyłącznie spełnienie tego warunku sprawi, że można będzie cieszyć się z bycia jedynym właścicielem danej działki. Należy podkreślić, że wszyscy właściciele muszą być wpisani do księgi wieczystej.

Plan gospodarowania przestrzennego

Osoby podejmujące decyzję o nabyciu danej działki muszą również koniecznie zweryfikować czy teren, na którym jest ona umiejscowiona nie jest przypadkiem objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Jest to bardzo ważny dokument, który jest przyjmowany przez uchwałę rady gminy. Określa on nie tylko i wyłącznie przeznaczenie, ale również dokładne warunki zarówno zagospodarowania, jak i zabudowy terenu. Warto jednak wiedzieć, że plany zagospodarowania różnią się między sobą szczegółowością. Mogą bowiem regulować następujące kwestie: liczbę kondygnacji, wysokość jaką mogą mieć budynki postawione na danej działce, nachylenie dachu czy rodzaj paliw jakie można wykorzystać do ogrzewania postawionego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kurierzy

Chyba nikt nie był w stanie przewidzieć, że sytuacja na świecie przybierze taki kształt, jaki ma obecnie. Swojego rodzaju upośledzenie gospodarcze nastąpiło znienacka i całkowicie zmieniło oblicze realiów, w których…
View Post

Cechy i zastosowanie folii bąbelkowej

W jaki sposób powstała folia bąbelkowa? Do czego się ją wykorzystuje? Czy jej jedynym zastosowaniem jest zabezpieczanie kruchych i delikatnych przedmiotów? Jakie są jej rodzaje? Dlaczego warto w nią zainwestować?…
View Post

Paletopojemnik IBC – podstawowe informacje

W przemyśle chemicznym i spożywczym bardzo znanym produktem do przechowywania różnych cieczy jest paletopojemnik IBC. Jest to popularny pojemnik ułatwiający magazynowanie i gromadzenie wody oraz substancji chemicznie czynnych. Kontener IBC…
View Post

Fanpage na Facebooku – ile to kosztuje?

Nawet jeżeli sprzedajesz drewniane kwadraciki służące do niczego, Twój biznes może wygenerować kilkakrotnie więcej dochodów, jeżeli go odpowiednio wypromujesz w Internecie. Olbrzymią pomoc stanowią tutaj social media, które otworzyły pole…
View Post