Bez kategorii

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

Nauka języków obcych to inwestowanie we własną przyszłość. W dzisiejszych czasach większość ludzi rozmawia już w języku angielskim. Nauka języka jest dużo prostsza, jeśli uczęszcza się na kurs językowy. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy nauka języka odbywa się w domu zupełnie samodzielnie.

Samodzielna nauka języka angielskiego

Język angielski to obecnie najpopularniejszy język, za pomocą którego można porozumieć się z każdym człowiekiem na ziemi. Nauka języka samodzielnie nie wymaga specjalnych metod, jednak niezbędna jest systematyczność i odpowiednia motywacja. Pozytywne nastawienie potrafi bowiem zdziałać cuda i przynieść niesamowite efekty.

Zasady samodzielnej nauki języka

Aby nauka przyniosła spodziewane efekty, należy z pewnością uzbroić się w cierpliwość. Warto również zastosować się do kilku podstawowych zasad, by nauka przebiegała sprawnie i efektywnie.
1. Motywacja – pokonanie własnych słabości i wiara we własne możliwości jest kluczowa.
2. Bez pośpiechu – nauka języka to proces długofalowy. Wiedza przyswojona zbyt szybko, może równie szybko się ulotnić.
3. Obcowanie w naturalnym środowisku – najskuteczniejsza metoda to nauka języka na co dzień podczas funkcjonowania z ludźmi i konieczność porozumiewania się.
4. Systematyczność – tyko regularna nauka i czas poświęcony na powtórki przyniesie spodziewane efekty.

Język angielski – jak wspomóc naukę?

Efekty podczas systematycznej nauki pojawią się szybko. Można dodatkowo do codziennych czynności włączyć inne bodźce językowe:
– czytanie anglojęzycznych blogów;
– słuchanie radia i piosenek;
– poznawanie ludzi i korespondowanie z nimi;
– korzystanie z aplikacji mobilnych;
– wyjazd na wakacje;

Nauka słówek – podstawa opanowania języka

Aby porozumiewać się w danym języku należy poznać jak najwięcej słówek. W tym wypadku należy kierować się zasadą nauki słownictwa w języku ojczystym przez małe dzieci. Należy je przyswajać permanentnie. Pomocne mogą być tzw. fiszki, które skutecznie pozwalają poznawać nowe słownictwo, jak również utrwalać już poznane. Świetnym rozwiązaniem są aplikacje mobilne. Kilka razy dziennie na telefonie pojawia się słowo, które należy przyswoić i zapamiętać.

Podobno wystarczy 1000 słów, aby skutecznie porozumieć się w danym języku. Jednak, aby złożyć poprawne zdanie, należy przyswoić dużo więcej niż same słówka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca w Niemczech zazwyczaj kojarzona jest z zajęciem sezonowym. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest również podjęcie pracy jako opiekun osoby starszej. Co warto wiedzieć o tym zajęciu?
View Post