Bez kategorii

Jak drukować na tkaninie?

Jedna z technik nanoszenia kolorów między innymi na tkaniny idealnie nadaje się do trwałego barwienia materiałów. Co więcej, dzięki udoskonalonemu procesowi wydruk posiada szeroką paletę barw i fotograficzną jakość.

Takie właśnie możliwości oferuje druk sublimacyjny. W procesie podgrzewania pod zwiększonym ciśnieniem barwniki trwale nakładane są na tkaninę. A ta metoda drukowania na materiałach ma jeszcze szereg innych zalet. Przybliżamy najważniejsze z nich.

Nadruk na tkaninie

Za pomocą druku sublimacyjnego równie dobrze można nanieść niewielkie logo na fragment odzieży firmowej, jak i wybarwić całą dostępną powierzchnię. Często właśnie tak przygotowuje się tkaninę przed etapem kroju i szycia.

Warto wiedzieć, że naniesiony wydruk nie wymaga schnięcia. Jest wodoodporny i nie blaknie. Dzięki specjalnemu wykończeniu podwyższono jego odporność na działanie promieni ultrafioletowych. Barwniki użyte do wykonania wydruku dobrze znoszą działanie środków chemicznych i wielokrotne pranie.

Sublimacja druk

Zastosowanie specjalnych barwników pozwala uzyskać w procesie sublimacji 24 bitową głębie odcieni. Oznacza to że do dyspozycji jest aż 16777216 różnych kolorów.

Nadruk na tkaninie wykonany metodą sublimacji w standardowej wersji będzie miał rozdzielczość 300 dpi. Odpowiada to aż 4800 dpi wydruku na drukarce atramentowej.

Szeroka paleta kolorów w połączeniu z olbrzymią rozdzielczością dają możliwość uzyskania wręcz fotograficznej jakości wydruków sublimacyjnych. Nic więc dziwnego w tym, że tkanina zadrukowana w ten sposób jest szczególnie atrakcyjna.

Sublimacja druk cena

Drukiem sublimacyjnym interesuje się zarówno przemysł tekstylny, jak i branża reklamowa. Idealnie nadaje się on bowiem do tworzenia na przykład atrakcyjnej odzieży firmowej.

Koszty zadrukowania tkaniny metodą sublimacji z reguły ustalane są indywidualnie i zależą od szczegółowości wydruku oraz jego powierzchni. Projekt można dostarczyć samemu, albo skorzystać z pomocy firmy, która najpierw wykona grafikę, a potem wydrukuje ją na tkaninie.

Podsumowanie

Druk sublimacyjny oferuje szereg zalet. Do najważniejszych należą możliwość zadrukowania całej powierzchni tkaniny, oraz bardzo wysoka jakość wydruków. Istotne dla potencjalnego klienta są również trwałość wydruku oraz niskie koszty naniesienia grafiki. To sprawia że barwienie tkanin metodą sublimacji staje się coraz bardziej powszechne zarówno w branży tekstylnej, jak i reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Histeroskopia w Warszawie

Poszukujesz informacji na temat histeroskopii w Warszawie? Dowiedz się więcej o tym nowoczesnym zabiegu, który pomaga w diagnozowaniu i leczeniu różnych problemów ginekologicznych. Odkryj, gdzie możesz przeprowadzić histeroskopię w stolicy…
View Post