Bez kategorii

Inwestycje w nieruchomości – system condo

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie nietypowymi inwestycjami w nieruchomości, a apartamenty inwestycyjne w systemie condo cieszą się coraz większą popularnością. System condo jest bowiem dość interesującą formą inwestowania kapitału.

System condo

Inwestycje w nieruchomości w systemie condo mają swoje korzenie w bogatych krajach zachodnich. A od pewnego czasu cieszą się również coraz większym zainteresowaniem na teranie kraju. System condo polega na tym, że dany kompleks nieruchomości, nie jest własnością jednego podmiotu, lecz podzielony jest na części. Poszczególne Apartamenty na sprzedaż w danym budynku, są wykupowane przez inwestorów na własność, a oni mogą nimi zarządzać wedle własnego uznania, tym odpłatnie wynajmować osobom trzecim.

System condo, wygoda, operator hotelowy

Największym plusem systemu condo jest operator hotelowy. Jest to podmiot odpowiedzialny za obsługę wynajmujących apartamenty gości. Świadczy on usługę pośredniczenia pomiędzy właścicielem lokalu, a wynajmującym, w tym na przykład udostępnianie kluczy oraz dostępu do lokali w postaci kodów do domofonu. Operator zapewnia również usługi gastronomiczne i porządkowe na terenie nieruchomości oraz świadczy ewentualne usługi dodatkowe, realizowane na życzenie gości, jak na przykład dodatkowe wyposażenie apartamentu.Istotną rolą mającą wpływ na pozyskiwanie nowych gości jest prowadzona przez niego działalność reklamowa dotycząca powierzchni do wynajęcia na terenie obiektu.

System condo, umowa

System condo angażuje dwa podmioty: właściciela apartamentu oraz operatora hotelowego. To właśnie na operatorze w głównej mierze spoczywa odpowiedzialność za generowanie przychodów przez obiekt, wskutek odpowiedniej promocji oraz profesjonalnego zarządzania obiektem. Wszelkie istotne informacje odnoście współpracy oraz rozliczania zysków i strat związanych z obiektem powinny mieć umocowanie w sporządzonej umowie, zawartej miedzy inwestorem a operatorem.

System condo, zwiększenie szans na zysk

Apartamenty inwestycyjne w systemie condo mogą generować duże zyski. Aby jednak mogły być one osiągane, powinny być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze nieruchomość powinna cechować się atrakcyjną lokalizacją. To ona w głównej mierze wpływa na zainteresowanie wynajmem powierzchni. Po drugie możliwość uzyskiwania wysokich dochodów z nieruchomości zależy od doświadczenia i profesjonalizmu operatora hotelowego oraz skuteczności promocji wynajmu apartamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Plastikowe pojemniki z przegródkami

Działanie krajowej oraz światowej gospodarki oparte jest o obrót różnorodnymi towarami. Wiele sektorów przemysłu, takich jak branża napojów, rolnictwo, przetwórstwo żywności czy handel detaliczny wymaga zastosowania rozwiązań, które pomogą usprawnić…
View Post

Co to jest upadłość i jak to działa?

Upadłość to postępowanie sądowe, w którym sędzia i syndyk sądowy badają aktywa i pasywa osób fizycznych, spółek osobowych i firm, których długi stały się tak przytłaczające, że nie wierzą, że…
View Post