Bez kategorii

Ile dostanę za stare 5 zł z rybakiem? – Coinart wyjaśnia

Monetę pięciozłotową z rybakiem możesz sprzedać za tyle, ile kupujący będzie chciał Ci za nią zapłacić. Jeśli jednak chcesz być pewien, czy zyskasz na tej transakcji, skontaktuj się ze znawcami kursów starych monet.

Kto wyceni stare monety i banknoty? – Sklep numizmatyczny

Bardzo szybko możesz dowiedzieć się o wartości Twojej starej monety na https://coinart.pl/. Pokaż monetę ekspertom, przesyłając im zdjęcia starego pieniądza. Wystarczy zwykłe zdjęcie zrobione telefonem komórkowym.

Koniecznie sfotografuj rewers oraz awers pięciozłotówki. Jeśli tłoczenie będzie nadal wyraźne, a moneta będzie w dobrym stanie, z pewnością proponowana cena będzie maksymalna, jaką można za tę monetę otrzymać.

Niekiedy wystarczy jedynie opisać wygląd pieniądza bez wysyłania zdjęć. Jeśli dokładnie opiszesz pieniądz (możesz to zrobić telefonicznie), powiesz też, z którego jest roku, dowiesz się, ile moneta jest warta.

Czy mogę sprzedać monetę historyczną drożej niż na wycenie?

Jeśli skorzystałeś z wyceny eksperta i niestety Cię ona nie zadowala, spróbuj sprzedać swój numizmatyk komuś, kto będzie chciał ci zapłacić więcej. Musisz wiedzieć, że prywatni hobbyści znają się na kursach poszczególnych monet i mogą celowo jeszcze cenę obniżyć, gdyż w takich sytuacjach dochodzi model targowania się o cenę.

Targowanie się o cenę jest dobrym sposobem na otrzymanie większej kwoty ze sprzedaży monety z PRL-u. Dobrze, gdy będziesz już wcześniej znać kurs tej monety od znawców z coinart. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i niepotrzebnych spięć między Tobą a kupującym.

Jak wyczyścić stare monety, aby stały się więcej warte?

Stare monety pozbawione brudu można sprzedać za znacznie lepszą cenę niż te, które są zanieczyszczone. Dlatego zawsze postaraj się o dokładne ich umycie. Pomogą Ci w tym specjalne pasty do mycia monet.

Możesz też umyć monety w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła do rąk. Najlepiej namydlić dłonie i wziąć do rąk monetę. Potrzyj powierzchnię pieniądza namydlonymi opuszkami palców. Szoruj awers i rewers monety palcami ruchami okrężnymi.

Po tej czynności spłucz dłonie i monetę ciepłą wodą. Na koniec wytrzyj pieniądza w papierowy ręcznik (może też być zwykły kąpielowy itp.). Aby zapobiec rdzewieniu pieniądza, musisz go dokładnie wysuszyć. Nigdy nie chowaj wilgotnych pieniędzy do szczelnych puszek, gdyż to najprostszy sposób do pojawienia się na nich rdzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Oprogramowanie dla firm

Sprawne zarządzanie każdym przedsiębiorstwem jest bardzo ważne i trudne zarazem. Trzeba bowiem zadbać o wiele kwestii równocześnie, co pozwala na o wiele większy porządek w firmie, a także polepsza komunikacje.…
View Post

Kursy SEP – co to?

Dla wszystkich osób, które są zainteresowane urządzeniami elektrycznymi oraz zajmują się użytkowaniem oraz kontrolowaniem tych urządzeń elektrycznych, powstają specjalne kursy SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Dzięki uczestnictwu w takich kursach, osoby…
View Post

Jak wybrać najlepszą działkę?

Inwestycja w zakup gruntów jest jedną z bardziej stabilnych inwestycji. Posiadając działkę, trudno stracić do niej prawo, a w ostatnim czasie grunty rosną w cenę, szczególnie te usytuowane w większych…
View Post

Szkolenia z podatków?

Polskie prawo podatkowe należy do jednych z najbardziej skomplikowanych na świecie. Z tego też powodu samodzielne poznanie tajników opodatkowania firmy, jak również wszystkich aspektów z tym związanych, jest praktycznie niemożliwe.…
View Post

Skrzyniopalety i kisteny – dlaczego plastikowe?

Tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy firm na całym świecie regularnie wykorzystuje skrzyniopalety z plastiku i kisteny. Do ich wyjątkowych zalet należy wysoka trwałość i wszechstronność, pozwalająca na wykorzystanie w różnorakich…
View Post