Bez kategorii

Ile dostanę za stare 5 zł z rybakiem? – Coinart wyjaśnia

Monetę pięciozłotową z rybakiem możesz sprzedać za tyle, ile kupujący będzie chciał Ci za nią zapłacić. Jeśli jednak chcesz być pewien, czy zyskasz na tej transakcji, skontaktuj się ze znawcami kursów starych monet.

Kto wyceni stare monety i banknoty? – Sklep numizmatyczny

Bardzo szybko możesz dowiedzieć się o wartości Twojej starej monety na https://coinart.pl/. Pokaż monetę ekspertom, przesyłając im zdjęcia starego pieniądza. Wystarczy zwykłe zdjęcie zrobione telefonem komórkowym.

Koniecznie sfotografuj rewers oraz awers pięciozłotówki. Jeśli tłoczenie będzie nadal wyraźne, a moneta będzie w dobrym stanie, z pewnością proponowana cena będzie maksymalna, jaką można za tę monetę otrzymać.

Niekiedy wystarczy jedynie opisać wygląd pieniądza bez wysyłania zdjęć. Jeśli dokładnie opiszesz pieniądz (możesz to zrobić telefonicznie), powiesz też, z którego jest roku, dowiesz się, ile moneta jest warta.

Czy mogę sprzedać monetę historyczną drożej niż na wycenie?

Jeśli skorzystałeś z wyceny eksperta i niestety Cię ona nie zadowala, spróbuj sprzedać swój numizmatyk komuś, kto będzie chciał ci zapłacić więcej. Musisz wiedzieć, że prywatni hobbyści znają się na kursach poszczególnych monet i mogą celowo jeszcze cenę obniżyć, gdyż w takich sytuacjach dochodzi model targowania się o cenę.

Targowanie się o cenę jest dobrym sposobem na otrzymanie większej kwoty ze sprzedaży monety z PRL-u. Dobrze, gdy będziesz już wcześniej znać kurs tej monety od znawców z coinart. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i niepotrzebnych spięć między Tobą a kupującym.

Jak wyczyścić stare monety, aby stały się więcej warte?

Stare monety pozbawione brudu można sprzedać za znacznie lepszą cenę niż te, które są zanieczyszczone. Dlatego zawsze postaraj się o dokładne ich umycie. Pomogą Ci w tym specjalne pasty do mycia monet.

Możesz też umyć monety w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła do rąk. Najlepiej namydlić dłonie i wziąć do rąk monetę. Potrzyj powierzchnię pieniądza namydlonymi opuszkami palców. Szoruj awers i rewers monety palcami ruchami okrężnymi.

Po tej czynności spłucz dłonie i monetę ciepłą wodą. Na koniec wytrzyj pieniądza w papierowy ręcznik (może też być zwykły kąpielowy itp.). Aby zapobiec rdzewieniu pieniądza, musisz go dokładnie wysuszyć. Nigdy nie chowaj wilgotnych pieniędzy do szczelnych puszek, gdyż to najprostszy sposób do pojawienia się na nich rdzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Problemy na drodze do sukcesu

Wielu z nas zapewne ma taką sytuację, że od dawna już próbuje znaleźć ciekawą pracę i niestety wysiłki te nie kończą się żadnym sukcesem. Wysyłamy CV w różne miejsca, później…
View Post

Zagadka gospodarczo-motoryzacyjna

Polaków jest ponad połowę mniej, niż Niemców. Zarabiamy połowę tego, co oni i jesteśmy o połowę mniej wydajni. Biorąc pod uwagę te wskaźniki, powinniśmy kupować jakieś 700 tys. nowych aut…
View Post

Kalendarz świetnym prezentem

Kalendarze są niezbędne zarówno w domu, jak i w biurze. Nie dziwi więc, że kalendarze są doskonałymi nośnikami reklam. Każda firma, która chce być widoczna na rynku, powinna mieć własne…
View Post