Bez kategorii

Higieniczne palety nie tylko w branży spożywczej

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy transport bez różnych palet i pojemników. Wciąż najpopularniejsze palety drewniane mają sporo wad. Warto więc zapoznać się z nowoczesnymi paletami z tworzyw sztucznych.

Palety H1 – co to takiego

Coraz więcej branż zaczyna wykorzystywać palety H1, zwane też higienicznymi. Są to nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych wyniesione platformy, które przeznaczone są do składowania i przewożenia towarów. Paleta h1 wymiary ma znormalizowane. Wynoszą one 1200×800 mm. Dzięki temu bez problemu można je wymieniać wszędzie, gdzie są stosowane. Konstrukcja palet H1 jest ażurowa, co pozwala na dobrą wentylację, szybkie schnięcie czy chłodzenie towaru. Wytrzymują niskie i wysokie temperatury, w zależności od użytego tworzywa można ich używać w zakresie od -40 do +70 stopni Celsjusza. Na paletę można bez problemu załadować nawet 1 tonę towaru.Lekko podniesione brzegi nie tylko zabezpieczają towar przed zsunięciem się, ale także pomagają w utrzymaniu stabilności stosu palet. Dodatkową zaletą jest mała waga. Paleta H1 wymiary ma identyczne jak drewniana europaleta, ale waży tylko 18 kg. Waga europalety wynosi aż 25 kg.

Zastosowanie palet H1

Jedną z bardzo istotnych zalet palety H1 jest możliwość utrzymania jej w idealnej czystości. Bez problemu można ją myć i dezynfekować. Dodatkowo jest wykonywana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.To sprawia, że paleta H1 jest szeroko wykorzystywana we wszelkich branżach spożywczych. Używa się jej podczas produkcji i w czasie transportu. Chętnie sięgają po nią także hurtownicy oraz detaliści. Jej budowa sprawia, że doskonale nadaje się do przewożenia i ładowania widłakiem. To bardzo upraszcza i usprawnia wszelkie prace przeładunkowe. Palety H1 są także chętnie wykorzystywane w farmacji. Ale coraz częściej sięgają po nią branże niezwiązane z żywnością czy lekami. Wytrzymałość i zunifikowane wymiary sprawiają, że stają się one niezbędne w logistyce, a wykorzystywać można je przez wiele lat.Pojawiła się też ciekawa oferta dla firm, które z różnych względów nie chcą kupować palet H1. W razie potrzeby mogą je wynająć, a po wykorzystaniu zwrócić. Dzięki temu nie potrzeba magazynów, w których będą przechowywane palety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zamówić personalizowany kalendarz?

Mnóstwo osób na co dzień posługuje się kalendarzem. Pracownicy biur i kancelarii nie wyobrażają sobie swojej pracy bez dużego kalendarza na ścianie. Z kolei biznesmeni, nauczyciele oraz przedstawiciele handlowi zazwyczaj…
View Post

Plastikowy pojemnik z przegródkami

Pojemniki plastikowe, z przegródkami, pokrywkami czy ażurowe to produkty, które znajdziemy w każdym domu. Służą do przechowywania jedzenia, produktów stałych i sypkich, drobnej garderoby, drobiazgów reklamowych czy sztućców. Kupujemy je…
View Post