Bez kategorii

Doskonałe właściwości palet z tworzywa sztucznego

Palety wykonane z tworzywa sztucznego posiadają wiele zalet. Są ładowne, stabilne, trwałe i higieniczne. W przeciwieństwie do wersji drewnianych nie stanowią one zagrożenia wystającymi gwoździami bądź odłamkami drewna, które mogą niszczyć towary lub ranić pracowników.

Palety z tworzywa sztucznego produkcja i najważniejsze zalety

Produkcja palet wykonanych z tworzyw sztucznych jest łatwa i wydajna. Sortowane odpady z tworzyw sztucznych – granulki są podgrzewane, a potem przelewa się je do stalowych form, które nadają tworzywu odpowiedni kształt. Po schłodzeniu palety są gotowe do użytku. Produkcja palet z tworzywa sztucznego z roku na rok zwiększa się, ponieważ coraz więcej firm korzysta z tego rozwiązania. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że są one niesamowicie wytrzymałe oraz odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (warunki atmosferyczne i substancje chemiczne).

Dodatkowo słyną z rewelacyjnej żywotności i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania (brak ryzyka skaleczenia się o wystające gwoździe czy wbijanie się drzazg). Palety wykonane z tworzywa sztucznego są bardzo higieniczne, ponieważ nie są narażone na działanie pleśni, grzybów i bakterii. Można je w bardzo prosty sposób wyczyścić i używać do różnego rodzaju towarów. Są więc bardziej uniwersalne i funkcjonalne niż ich drewniane odpowiedniki.

Jakie firmy mogą stosować palety z tworzywa sztucznego?

Tak naprawdę palety z tworzywa sztucznego mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Największą popularnością cieszą się zwłaszcza w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym ze względu na swoje właściwości higieniczne. Do tego są stabilne i łatwe w czyszczeniu, a ich kradzież nie jest tak powszechna, jak w przypadku wersji drewnianych. Dzięki wysokiej odporności na warunki atmosferyczne mogą być stosowane na zewnątrz. Plastikowe palety często wykorzystywane są także w przemyśle chemicznym oraz motoryzacyjnym.

Producent europalet najwyższej jakości

Producent palet Schoeller Allibert posiada ponad 50 lat doświadczenia w projektowaniu, rozwijaniu, patentowaniu i produkcji europalet (i nie tylko) z tworzywa sztucznego. Obecnie firma jest liderem na rynku i posiada biura oraz działy produkcyjne na całym świecie. Jej produkty są znane przede wszystkim z najwyższej jakości. Firma skupia się na potrzebach klienta i wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Ponadto stara się ograniczać zły wpływ na środowisko poprzez produkcję pojemników i palet, które podlegają recyklingowi w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like