Bez kategorii

Dlaczego dowóz pracowników do pracy może irytować?

Ostatnio dużo mówi się o międzynarodowym transporcie pracowników. Argumentuje się, że jest to tania alternatywa dla innych dróg transportu. Co ważne, stwierdzenia te są jak najbardziej prawdziwe! Trzeba jednak pamiętać, że przewóz pracowników do pracy na mniejsze, bo zaledwie kilkudziesięciokilometrowe odległości, budzi nieraz sporo wątpliwości.

Kiedy wrócę do domu?

Niestety, często bywa tak, że praca jest zbyt daleko, by codziennie jeździć do niej samochodem. I właśnie dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie potencjału, jaki niesie ze sobą dowóz pracowników do pracy. Faktem jest, że jest to rozwiązanie tańsze i wygodniejsze, ale ma również swoje wady.

Jedną z nich jest czas powrotu z pracy. Często bowiem (zwłaszcza na tzw. produkcji) bywa tak, że pracownik musi zostać w nadgodzinach. Oznacza to, że może on pracować najpóźniej do 18tej, 2giej w nocy lub do 10tej nad ranem. Niestety, autobusy w takich godzinach raczej nie jeżdżą.

Dużo ludzi, duży problem

Dawniej bywało tak, że Dowóz pracowników do pracy realizowany był najczęściej za pomocą pojedynczego, choć „dużego” autobusa. Często jednak zdarzało się, że – zwłaszcza w porze zimy – autobus albo nie wyjeżdżał w ogóle z zajezdni, albo też nie brał kolejnych pasażerów.

Prawdą jest, że planiści obsługujący połączenia autobusowe z dużymi zakładami pracy, mieli spory problem z przewidzeniem, jaki autobus będzie w danym dniu potrzebny. Na wzrost zainteresowania „przewozem” miały często wpływ warunki pogodowe.

Pewna obsługa

Dziś dowóz pracowników do pracy jest (zwykle) realizowany w pełni profesjonalnie. Co więcej, wykorzystuje się do tego celu – zwłaszcza na trasach zagranicznych – luksusowe busy, które zapewniają dużo wygody, przestrzenne wnętrze i… dostęp do WIFI.

Podsumowując, przewóz pracowników do pracy w pierwszej połowie XXI wieku wygląda zupełnie inaczej, niż to, z czym miało się do czynienia w latach ubiegłych. I bardzo dobrze, bo trudno byłoby sobie wyobrazić, aby tamte trudne realia przeniknęły do czasów dzisiejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak wypromować firmę w ciekawy sposób?

Jednym z najważniejszych aspektów podczas prowadzenia własnej działalności jest dobra reklama. Istotne jest, by była chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Marketing oferuje różne sposoby promocji firm, nie trzeba ograniczać się…
View Post