Bez kategorii

Czym jest paletopojemnik IBC?

W obecnym przemyśle chemicznym, a także spożywczym bardzo istotnym produktem do przechowywania wszelakich produktów jest paletopojemnik IBC. Warto pamiętać, że jest to niesamowicie popularny pojemnik, który ułatwia magazynowanie, a także gromadzenie wody. Ponadto można w nim gromadzić wszelkie substancje czynne. Należy pamiętać, że kontener IBC powinien spełnić najwyższe wymogi dzięki swej konstrukcji, z także materiałów, z których został on stworzony. Warto dowiedzieć się więcej o pojemnikach tego typu. Są one często wykorzystywane przez polskie firmy.

Zastosowanie paletopojemnika IBC

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że pojemniki IBC wyróżniają się tym, iż są zrobione z plastiku polietylenu, który ma bardzo wysoką gęstość. W ten sposób zrobione są bardzo trwałe, a ponadto odporne na wiele różnych uszkodzeń mechanicznych. Dzięki temu dają gwarancję na bezpieczne przechowywanie różnych substancji płynnych. Takie paletopojemniki wykorzystane są do przechowywania także substancji niebezpiecznych. Należy pamiętać, że paleta, na której umieszcza się zbiornik, powinna dać stabilność, a także sposobność ustawienia jednego pojemnika na drugim, co pozwoli właściwie zagospodarować wolną przestrzeń. Warto też dodać, że pojemniki IBC mają uziemienie, które dodatkowo pozwoli bezpiecznie je użytkować. Paletopojemnik ibc jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu sektorach gospodarczych.

IBC wymiary

Warto wiedzieć, że na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje paletopojemników IBC. Bardzo popularne są zbiorniki 300l, 600l, a także 1000l. Trzeba też dodać, że Ibc wymiary będą różne w zależności od pojemności oraz od tego, od jakiego producenta zostały kupiony. Jeśli mowa o standardowych wymiarach takiego pojemnika, to przeważnie wykorzystuje się wysokość – 1170 mm +/- 5 mm, podstawa – 1200 mm x 1000 mm +/- 5 mm. Jest to najpopularniejsza forma wymiarów takich pojemników. Pojemniki IBC najlepiej będzie kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu można być spokojnym o jakość kupionego produktu. W Polsce znajduje się ceniona przez klientów firma, która produkuje paletopojemniki. Warto dodać, że są one przyjazne dla środowiska, bowiem podlegają recyklingowi. Jest to bardzo istotne w obecnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Trendy cen złomu w 2023

Ceny złomu zawsze były dobrym wskaźnikiem stanu gospodarki, a 2023 rok przynosi nowe dane i trendy, które warto przeanalizować. W tym artykule przyjrzymy się aktualnym cenom złomu oraz czynnikom, które…
View Post

Content marketing co to jest?

Mianem tym określa się strategię marketingową w internecie oraz poza nim, która pozwala uzyskać stałe, zaufane grono klientów. Dzięki tej strategii publikowane i promowane są treści zawierające cenne informacje dla…
View Post