Bez kategorii

Co zrobić, by zarobić więcej na wolframie?

Nie ulega wątpliwości, że wolfram to jeden z tych metali, które na skupie można sprzedać po bardzo „okazyjnych” cenach. Jego specyficzne właściwości sprawiają, że należy on do grona najlepiej wycenianych materiałów, z jakimi można przyjść do skupu. Jak zatem sprawić, by taka sprzedaż była jak najbardziej opłacalna?

Oczyszczony metal = wartościowy metal

W przypadku metali takich jak wolfram – cena za kg będzie zależeć w głównej mierze od jego czystości. I nie chodzi tu wcale o czystość chemiczną, gdyż tą – w warunkach domowych – będzie bardzo trudno uzyskać. Dużo istotniejsza jest czystość kawałka tego metalu.

Sprzedawany wolfram nie powinien być zabrudzony ziemią, opiłkami innych metali, ani też jakimikolwiek innymi zanieczyszczeniami. Nawet, jeśli usunięcie ich ogranicza się do zaledwie kilku chwil, to i tak osoba wyceniająca dany fragment obniży cenę. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie na tym firmy te zarabiają.

Kilka metali w jednym worku

W przypadku takich metali jak Wolfram – cena za kg jest uzależniona m.in. od tego, czy metal ten jest czysty, czy też jest sprzedawany z innymi np. stalowymi elementami. Jeśli tak, to bez obaw… każdy skup policzy to wszystko jako złom stali, gdyż nikt nie będzie dokładnie sprawdzał, z czego wybrany detal jest wykonany.

Oczywiście może się zdarzyć, że skup nieco podwyższy cenę, ale i tak sporo na takiej transakcji zyska. Dlatego, jeśli ktoś ma do sprzedania kawałek wolframu, warto go sprzedawać osobno. W przeciwnym razie można sporo na takim obrocie stracić.

Negocjacja to podstawa

Mylą się ci, którzy uważają, że osobami pracującymi na skupie złomu nie da się negocjować. Pozycja sprzedającego jest przegrana jedynie wówczas, gdy istnieje ryzyko, że dany detal pochodzi z kradzieży. Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre elementy wolframowe można spotkać tylko w miejscach należących do specjalistycznych przedsiębiorstw.

Podsumowując, w przypadku takich metali jak wolfram – cena za kg jest uzależniona od wielu czynników. I choć większość skupów oferuje określony cennik, to zawsze istnieje szansa, że ktoś zapłaci nieco więcej. A jak wiadomo, nawet niewielki zysk z takiej transakcji wpływa na wzrost przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ile kosztuje kurier do Anglii?

W dzisiejszych czasach przesyłki do Anglii nie muszą kosztować majątku. Pierwszym krokiem jest znalezienie godnej zaufania firmy kurierskiej. Profesjonalne przedsiębiorstwa funkcjonują w oparciu o jasne zasady, dzięki czemu nie musimy…
View Post

Dokumenty aplikacyjne

Każdy człowiek, który stara się o pracę, musi przygotować dokumenty aplikacyjne. Tak jest od bardzo dawna i zdecydowana większość ludzi doskonale wie, że tymi dokumentami jest tak zwane CV czyli…
View Post

Jak znaleźć dobrą salę szkoleniową?

Współcześnie W Polsce organizuje się bardzo wiele różnych wydarzeń o tematyce rozwojowej i branżowej. Są to szkolenia dla ograniczonej liczby uczestników, ale też konferencję czy targi, podczas których gości jest…
View Post

Zarządzanie dużą firmą

Czym większa firma, tym więcej pracowników w niej pracuje. Duże firmy są symbolem sukcesu zawodowego, a mnogość pracowników zapewnia jeszcze lepszy rozwój firmy. Jednak zarządzanie licznymi zasobami ludzkimi jest trudne…
View Post