Bez kategorii

Co warto wiedzieć o przekształceniu działalności leczniczej?

Decydując się na zmianę organizacji prawnej swojej działalności medycznej, trzeba spełnić szereg formalności. Nie każdy lekarz musi dysponować merytoryczną wiedzą w tym temacie, ponieważ można oddać sprawy w ręce specjalistów takich jak na stronie kancelarii https://derekflak.pl/przeksztalcenia-dzialalnosci-leczniczej/. Prawnicy zajmujący się przekształceniami oferują swą pomoc w zakresie zgłaszania do urzędów, przygotowywania dokumentacji oraz udzielania kompleksowych odpowiedzi na wątpliwości klienta. Jak wygląda przekształcenie działalności leczniczej w wykonaniu profesjonalistów?

Ważne kwestie dotyczące przekształcenia?

Przekształcenie może oznaczać zmianę formy działalności, połączenie lub rozłączenie różnych podmiotów leczniczych. Dokonując go, trzeba zadbać o wiele szczegółów takich jak: przedłużenie lub uzyskanie zgód i pozwoleń np. na stosowanie określonych metod leczenia. Może chodzić o zezwolenie dotyczące prowadzenia aptek i punktów farmaceutycznych, zezwolenia anestezjologiczne bądź radiologiczne. Kancelaria zajmująca się zmianami organizacji prawnej biznesów zadba także o zabezpieczenie lokalu spełniającego warunki zastrzeżone dla podmiotów leczniczych.

Na jaką formę można zmienić indywidualną praktykę?

Lekarze prowadzący prywatne praktyki bardzo często decydują się na podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Można także przekształcić praktykę w spółkę jawną, cywilną, partnerską, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, etc. Rozwiązania takie często optymalizują działania lekarzy. Pozwalają na wzrost liczby pacjentów, wzrost zysków oraz możliwości. Jest możliwe np. podjęcie współpracy z innymi medykami.

Przekształcenie – o czym należy pamiętać?

Przekształcenie działalności musi być odnotowane w rejestrach państwowych i terytorialnych. Mowa tu o Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej w przypadku zgłoszenia jednoosobowych działalności gospodarczych, o Krajowym Rejestrze Sądowym w przypadku spółek oraz o właściwej miejscowo ewidencji podmiotów leczniczych, którą prowadzi wojewoda. Jeżeli placówki medyczne wytwarzają groźne odpady, taki fakt należy zgłosić do BDO. Ponieważ każdy przedsiębiorca, który prowadzi dziś medyczną posługuje się danymi wrażliwymi pacjentów, musi także w świetle obowiązujących przepisów prowadzić dokumentację na potrzeby RODO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jakie krzesła wybrać do biura?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jednym z najważniejszych mebli w biurze są krzesła biurowe. Ich wybór powinien być starannie przemyślany, ponieważ źle dobrane krzesło może skutkować nie tylko szybszym…
View Post

Co to jest badanie sprawozdań finansowych

Każdy, kto prowadzi własną firmę z całą pewnością choć raz miał do czynienia ze sprawozdaniem finansowym. Jednak nie każdy biznes jest objęty przymusem badania sprawozdań finansowych. Jeśli zatem nie masz…
View Post

Co to jest PPC?

Reklama jest najważniejszym elementem marketingu. Obecnie wyróżniamy kilkanaście rodzajów reklamy. W dobie internetu najpopularniejszą reklamą jest PPC.
View Post