Wygoda, którą zapewniło nam wprowadzenie augmented reality software jest nieoceniona. Kiedy jedziesz samochodem do pracy, zostajesz poinformowany o warunkach drogowych i ostrzega przed ewentualnymi zagrożeniami. Potrzebujesz zaplanować dzień. Masz okulary, które wyświetlają twój plan działania, dzięki czemu wiesz co robić dalej.
Więcej możliwości!
Rozszerzona rzeczywistość może wyprzeć niektóre zawody i rozwinąć wiele branż na raz. O tym co się wydarzyło na przestrzeni ostatnich pięciu lat w branży rozrywkowej można napisać książkę. Można także spekulować wpływ rozwoju augmented reality oprogramowanie, które będzie w stanie zastąpić przewodnik papierowy podczas zwiedzania zabytków. Problemy z ciągłym gubieniem się odejdą w niepamięć, gdyż rozszerzona rzeczywistość pozwala zsynchronizować GPS z kamerą, która skanując tereny miejskie może podać naszą lokalizację i wskazać ewentualne punkty, które mogłyby być z jakiegoś powodu dla nas ważne.
Szukanie interesującej nas restauracji nie będzie sprawiało problemów, gdy augmented reality software porówna ceny kilku najbliższych restauracji oraz ich specjały w kilka sekund po przez samo patrzenie na nie przy pomocy okularów z rozszerzoną rzeczywistością.
To samo się tyczy dźwięku. Rozszerzona rzeczywistość umożliwia przetwarzanie fal mechanicznych. Dzięki temu możemy wykorzystać dźwięki otoczenia do własnych celów. Na przykład za pomocą wbudowanego w aparat słuchowy tłumacza.
Edukacja, medycyna, a co z bezpieczeństwem?
Augmented reality oprogramowanie jest w stanie zrobić kolejny krok milowy w edukacji. Wystarczy trochę wyobraźni, żeby zdać sobie sprawę z tego jak połączenie algorytmiki i możliwości przetwarzania danych oraz synchronizowanie ich z rzeczywistością wpływa na procesy poznawcze młodego człowieka. Mamy wiele interaktywnych podręczników, które można przerabiać przy użyciu aplikacji. Wyobrazić sobie tylko podręcznik wypełniony definicjami, a każdorazowe użycie telefonu obrazuje nam przykład zastosowania danej definicji.
Do tego dochodzi jeszcze medycyna. Chirurg, który jest wyposażony w gogle, które monitorują stan zdrowia pacjenta albo weterynarz, który przy ich użyciu wyłapuje bodźce, których człowiek nie wyłapie, a wpływają na komfort zwierzęcia, takie jak uniesienie prawego kącika ust, niewinne pokazanie zębów. Takie urządzenie informowałoby lekarza o ewentualnym zagrożeniu. Można sobie także wyobrazić człowieka w okularach przeciwsłonecznych, które pokazują trajektorię lotu pocisków oraz następny cios napastnika na podstawie ułożenia jego ciała. Możliwości jest wiele i zdecydowanie każda branża skorzysta na wprowadzeniu tego typu rozwiązań w życie.