Bez kategorii

Optymalizacja kosztów konfekcjonowania

Procesy związane z przepływem towarów w przedsiębiorstwie produkcyjnym, handlowym i dystrybucyjnym są bardzo ważne, a ich usprawnienie często może zostać potraktowane jako kluczowa kwestia rozwoju firmy. Nie wszystkie firmy posiadają jednak infrastrukturę potrzebną, aby w pełni wykorzystać możliwości konfekcjonowania. Usługi warto zlecić zewnętrznej firmie,

Konfekcjonowanie towaru – co to?

Konfekcjonowanie produktów znane jest również pod angielskim terminem co-packing. Tego rodzaju procesy polegają na zmianie niektórych cech opakowania towaru bez jednoczesnej ingerencji w jego cechy fizyczne. Konfekcjonowanie ma na celu zwiększenie atrakcyjności danego rodzaju towaru, aby więcej klientów zainteresowało się możliwością jego nabycia. Konfekcjonowanie ma liczne zalety, których z całą pewnością nie powinno się lekceważyć. W końcu byle jak zapakowane produkty nie przyciągną uwagi klienta, co może wyraźnie odbić się na spadku sprzedaży bezpośredniej. Prawidłowo opakowany produkt jest również lepiej chroniony, a jego transport i magazynowanie stają się znacznie ułatwione.

Rodzaje konfekcjonowania

Istnieją odmienne rodzaje procesów związanych z konfekcjonowaniem, do których zalicza się między innymi przepakowywanie produktów. Towary drobnicowe można umieszczać w mniejszych opakowaniach, a mniejsze opakowania łączyć w zgrzewki i inne opakowania zbiorcze. Konfekcjonowanie towaru może również polegać na umieszczeniu na jego opakowaniu etykiety, które informować będzie klienta o cechach fizycznych produktu. Możliwe jest także nanoszenie kodów kreskowych i podobnych oznaczeń. Firma specjalizująca się w co-packingu może ponadto dodawać różnego rodzaju gratisy do wnętrza opakowania, co przełoży się na polepszenie wrażenie konsumentów płynących z obcowania z daną marką.

Ile kosztuje konfekcjonowanie produktów?

Konfekcjonowanie produktów najczęściej zleca się zewnętrznym przedsiębiorstwom z lepszą infrastrukturą, dzięki czemu możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału tych procesów. Wybór firmy warto zacząć od określenia własnych potrzeb, a także od zapoznania się z opiniami o danym przedsiębiorstwie. Dobre konfekcjonowanie nigdy nie jest tanie, jednak możliwe jest znalezienie firmy stosującej daleko zoptymalizowane procesy, która jest w stanie zapewnić wysoce konkurencyjną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Atrakcyjny kurs dla Ciebie

Coraz częściej zdarza się, że wielu pracodawców decyduje się wysłać swoich pracowników na różnego rodzaju kursy. Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki temu można bardzo…
View Post

Nowoczesne technologie IT w służbie biznesu

Dzisiejszy świat jest coraz bardziej skomputeryzowany. Większość danych przechowuje się teraz w formie plików elektronicznych. Dokumenty, które muszą mieć formę papierową, najczęściej są i tak opracowywane również w takiej postaci.…
View Post