Wykładziny do biur i przedszkoli

Wykładzina dywanowa przemysłowa stosowana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu ludzi. Często są to urzędy, biurowce, szkoły, a nawet magazyny. Intensywnie użytkowana powierzchnia musi charakteryzować się szczególnymi właściwościami. Nie może łatwo ulegać zniszczeniu i rozdarciu.

Jak wybrać wykładzinę przemysłową?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem wykładziny obiektowej. Przede wszystkim powierzchnia, po której codziennie chodzi bardzo dużo osób musi być dla nich bezpieczna. Wykładzina nie może być śliska. Jest to ważne zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy powierzchnia staje się mokra. Okładzina musi być trudnopalna. Tutaj również chodzi o unikanie niebezpiecznych sytuacji, które mogą skończyć się zapaleniem wykładziny na korytarzach i odcięciem drogi ewakuacyjnej. Należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość. Wykładzina dywanowa przemysłowa musi być odporna na bardzo intensywne użytkowanie. Zbyt słabe włókna ulegną zniszczeniu już po paru dniach wzmożonego użytkowania. Wykładziny obiektowe wytwarzane są z bardzo mocnych włókien sztucznych na przykład poliestrowych. Taki materiał zapewnia należytą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zwykłe wykładziny dywanowe nie są odpowiednio przygotowane do intensywnego użytkowania w przestrzeniach publicznych,

Wybór koloru wykładziny

Podczas podejmowania decyzji odnośnie do wykładziny w danym pomieszczeniu, trzeba wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. W przedszkolach lub szkołach pojawi się raczej wykładzina w jasnych optymistycznych barwach. W urzędach królują kolory granatowy i szary, które podkreślają poważny charakter instytucji. Teatry oraz kina dobierają kolor wykładziny zgodnie z ogólną aranżacją wnętrza. Niemal zawsze są to barwy bardzo ciemne, aby nie zakłócały całościowego projektu wykończenia i przeznaczenia sali kinowej i widowni w teatrze.

Wykładziny do zadań specjalnych

W niektórych miejscach wykładzina musi być zaopatrzona w specjalne właściwości. Producent wykładzin wytwarzający zamówienie do przedszkola lub żłobka, powinien postarać się wyprodukować wykładzinę jak najbardziej przyjazną małym dzieciom. Przede wszystkim nie może pylić i tym samym doprowadzać do uczulenia dzieci. Równie ważne jest to, aby wykładzina dywanowa do przedszkola miała wesołe barwy.