Bez kategorii

Zasady wysyłania tanich przesyłek paletowych

Przesyłki paletowe są tanie i są wygodne, w momencie kiedy w jedno miejsce wysyła się kilka pakunków, lub gdy towar ma niestandardowe gabaryty. Jednak by tanio wysyłać trzeba nauczyć się przestrzegać poszczególnych zasad, które w obrębie tanich przesyłek paletowych muszą być uwzględnione. Tanie przesyłki paletowe są przesyłkami w niskiej cenie, jednak muszą być odpowiednio na palecie rozłożone, paleta musi być dobrze dobrana, a to, co na niej zostanie umieszczone powinno zostać idealnie zabezpieczone.

Czym jest przesyłka paletowa?

To, jak dobrze zapakować przesyłkę paletową, oznacza poznanie konkretnych zasad, w jaki sposób powinno się to zrobić, Przesyłka paletowa to wielka skrzynia bez boków. Nadawca musi więc zabezpieczyć załadowany towar na paletę, ponieważ w przeciwnym razie wszystko się rozsypie i pogubi. Najczęściej stosuje się do tego folie termozgrzewalną lub zwykły stretch. Owinięty w ten sposób towar na palecie, nie ulegnie zniszczeniu.Tanie przesyłki paletowe to drobne paczki zapakowane na palecie EURO lub palecie innego rodzaju. Jest to także przykład towaru o dużych i znacznych gabarytach, którego nie da się w inny sposób wysłać. Jednym słowem, każdy towar zapakowany na paletę i na niej zabezpieczony, będzie stanowił razem z nią tanią przesyłkę paletową.

Zasady pakowania przesyłki paletowej

Standardowa paleta, używana do tego typu przesyłek ma wymiary 120 cm i 80 cm. Jest to paleta EURO, drewniana, ale zdarza się, że może to być też plastikowa jej odmiana. Odpowiednio zapakowana paleta, nie może mieć wystających elementów poza swoje obrzeża, musi mieć wagę od 1000 do 1500 kg oraz wysokość nieprzekraczającą 2 metrów. Towar umieszczony na palecie, musi być odpowiednio zabezpieczony, zapakowany w karton, owinięty papierem, styropianem i folią. Ułożenie jego na palecie, powinno być takie, by cały ciężar palety nie powodował jej niestabilności. Paleta musi być stabilna, nie ma prawa przewracać się, ani nawet chybotać. Na górze najlepiej jest umieścić lekkie towary.

Gdzie jadą przesyłki paletowe?

Tanie przesyłki paletowe jadą wszędzie. Można je wysyłać zarówno do miejsc w naszym kraju jak i również za granicę. Są przewożone transportem różnego rodzaju, czasami może to być jeden rodzaj lub nawet kilka. Dlatego tak bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłek paletowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zastosowanie kartonów

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Hurtownia kartonów. Produkty w opakowaniach kartonowych od dawna są dostępne na polskim rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w kartony tekturowe…
View Post

Czystość w przemyśle

W świecie przemysłu, gdzie precyzja i czystość odgrywają kluczowe role, czyściwa przemysłowe stają się nieodzownym elementem codziennej pracy. Poznajmy bliżej, czym są i jak wpływają na efektywność procesów produkcyjnych.
View Post

Transport elektroniki – ESD

Branża transportowa uległa znacznym zmianom w ostatnim czasie – transporty wykonywane są znacznie bezpieczniej i precyzyjniej, a tym samym znacznie łatwiej zaplanować łańcuch wszelkich dostaw. Wiele zależy jednak od samego…
View Post

Słodka reklama

Coraz więcej właścicieli firm stara się zainteresować klienta już od samego wejścia. Dlatego słodycze reklamowe na recepcjach czy w poczekalniach nie dziwią już nikogo. Drobny poczęstunek taki jak na przykład…
View Post