Bez kategorii

Jak wyglądają dzisiejsze wiaty przystankowe?

Wygląd wiat przystankowych w ostatnich latach bardzo się zmienił. Obecnie wykorzystuje się zupełnie inne materiały do budowy wiat niż kiedyś.

Koniec z betonem

Dawne wiaty przystankowe praktycznie zawsze były betonowe. Jednakże, obecnie już właściwie całkowicie zrezygnowano z betonu, gdyż budowanie z niego wiat przystankowych jest po prostu bardzo niepraktyczne. Zabiera to wiele czasu, jak również pod względem kosztów nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Dzisiaj najczęściej wiaty przystankowe są stalowe. Wydaje się, że stal to materiał, który sprawdza się najlepiej, gdyż jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie o wiele lżejszy od betonu, przez co budowa trwa krócej i jest zdecydowanie łatwiejsza. Problem ze stalą jest jednak taki, że materiał ten niezbyt dobrze radzi sobie w kontakcie z wilgocią. Zdawałoby się, że dyskwalifikuje ją to jako materiał do budowy wiat przystankowych narażonych na ciągłe działanie deszczu czy śniegu. Okazuje się jednak, że z tą wadą stali łatwo można sobie poradzić. Wystarczy pokrycie jej cynkiem lub cyną, co jest procesem dosyć łatwym i niezbyt kosztownym.

Warto zauważyć, że stalowa jest przeważnie cała konstrukcja wiaty przystankowej, jednak materiał ten wykorzystuje się często również do tworzenia zadaszenia. Przeważnie bowiem zadaszenie przystanku stanowi blacha stalowa, podobnie jak pozostałe elementy konstrukcji pokryta cynkiem lub cyną.

Ściany wiaty przystankowej

Zwykle pusta przestrzeń pomiędzy stalowymi podporami konstrukcji wiat wypełniona jest szkłem. Z racji tego, że wiaty znajdują się w przestrzeni publicznej, narażone są one na zniszczenia, dlatego przeważnie jest to grube szkło hartowane. Zdarza się również, że zamiast szklanych szyb wykorzystuje się pleksi. Niewątpliwie, jest to dosyć praktyczne rozwiązanie, jednak wiele osób uważa, że pleksi jest gorszym rozwiązaniem ze względów estetycznych, dlatego wciąż to szkło jest popularniejsze jeśli chodzi o konstrukcję ścian wiat przystankowych.

Reklamy na przystankach

Niewątpliwie, wiaty przystankowe firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/wiaty-przystankowe/ stały się strategicznymi punktami dla reklamodawców. Reklamy na przystankach są niezwykle popularne, gdyż trafiają one do wyjątkowo szerokiego grona odbiorców. Dlatego właśnie, większość wiat przystankowych posiada specjalne gabloty na plakaty reklamowe. Najczęściej łatwo się je otwiera lub wyjmuje, gdyż reklamy na przystankach są bardzo często wymieniane, najczęściej przynajmniej co kilka dni.

You May Also Like

Zarządzanie dużą firmą

Czym większa firma, tym więcej pracowników w niej pracuje. Duże firmy są symbolem sukcesu zawodowego, a mnogość pracowników zapewnia jeszcze lepszy rozwój firmy. Jednak zarządzanie licznymi zasobami ludzkimi jest trudne…
View Post

Fanpage na Facebooku – ile to kosztuje?

Nawet jeżeli sprzedajesz drewniane kwadraciki służące do niczego, Twój biznes może wygenerować kilkakrotnie więcej dochodów, jeżeli go odpowiednio wypromujesz w Internecie. Olbrzymią pomoc stanowią tutaj social media, które otworzyły pole…
View Post