Bez kategorii

Portal Pracowniczy – źródło informacji i wygodny sposób do komunikowania się

W dobie powszechnego Internetu całkiem naturalne wydaje się komunikowanie z pracownikiem za pomocą specjalnej platformy internetowej, jaką jest Portal Pracowniczy. Jest to nie tylko udogodnienie dla zatrudnionych osób, ale również działów personalnych oraz samego pracodawcy.

Co to jest Portal Pracowniczy i komu ma służyć?

Jest to internetowa platforma, która ma służyć przede wszystkim temu, aby wszelkie sprawy administracyjne i wnioski pisemne pracownik mógł wygodnie załatwić w domu przed monitorem komputera w najbardziej dogodnym dla siebie czasie oraz bez konieczności stania w kolejkach i składania pisemnych próśb czy wniosków. Jest to szczególnie ważne w przypadku zatrudnionych osób, które z pracodawcą i siedzibą firmy mają utrudniony kontakt, choćby z powodu odległego miejsca zamieszkania.

Tego rodzaju platforma służy również całemu działowi HR, ponieważ wszelkie sprawy personalne załatwiane są w prosty sposób za pomocą Internetu. Ogranicza to kontakt osobisty, liczbę papierowych wniosków, nie generuje kolejek i nieprzyjemnych sytuacji. Teraz właśnie kontakt z każdym pracownikiem jest znacznie bardziej płynny i elastyczny i nie wymaga realnej obecności, co często było kłopotliwe i wiązało się z dużą stratą czasu.

Co załatwi się na tego rodzaju platformie?

Każdy pracownik ma wgląd w swój terminarz, obecności i absencje, pasek wynagrodzeń, czyli wszystkie dane kadrowo-płacowe. Tutaj także łatwo uzupełnić i poprawić swoje dane, a także szybko składać wnioski o urlopy i inne różnego rodzaju zaświadczenia. Tutaj również znajdzie wszelkie informacje i materiały szkoleniowe oraz inne bieżące informacje.

Dział HR ma wgląd w dane o pracowniku oraz znacznie łatwiejszy kontakt z nim. Terminarz powiadomi o upływającym terminie badań lekarskich, szkoleń, co w praktyce oznacza także szybsze, płynniejsze i efektywniejsze obsługiwanie wszystkich zatrudnionych w firmie. Nie generuje to także długich i kłopotliwych kolejek w samym stacjonarnym biurze.

Jakie korzyści dla pracodawcy?

Portal pracowniczy ma niewątpliwe zalety także dla samego pracodawcy. W każdej chwili ma wgląd w dane personalne każdego swojego pracownika. Szybko uzyska takie informacje jak zajmowane stanowisko, obowiązki, rodzaj umowy czy staż pracy.

Tutaj także może akceptować wnioski pracownika o urlopy oraz łatwo kontrolować obecności czy spóźnienia. Ma to niewątpliwe swoje zalety, ponieważ wcześniej wiązało się to z przejrzeniem całej teczki każdej osoby, a teraz wszystkie informacje są dostępne na wygodnej platformie internetowej, która dostępna jest z każdej przeglądarki internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co to jest upadłość i jak to działa?

Upadłość to postępowanie sądowe, w którym sędzia i syndyk sądowy badają aktywa i pasywa osób fizycznych, spółek osobowych i firm, których długi stały się tak przytłaczające, że nie wierzą, że…
View Post

Zalety zestawów do sprzątania

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wbrew pozorom nie jest takie proste. Jako właściciele zakładu musimy zadbać o bardzo wiele rzeczy, w tym o czystość w zakładzie. Niestety choć zatrudnimy najlepszych pracowników,…
View Post

Kto może wystawić fakturę marżę?

Faktura marża to dokument, który może usprawnić prowadzenie biznesu. W rzeczywistości jednak korzystać może z niego tylko niewielka grupa przedsiębiorców, którzy spełniają określone kryteria. Co warto wiedzieć na ten temat?…
View Post

Co to jest instagram?

Instagram rozrósł się w ciągu ostatnich kilku lat. Platforma przekroczyła miliard aktywnych użytkowników na całym świecie już w 2018 roku, z każdym dniem ich przybywa. Ponad 6 milionów Polaków ma…
View Post