Bez kategorii

Różnice pomiędzy żywicami

Żywice syntetyczne są bardzo ważne w przemyśle chemicznym, do produkowania półproduktów i produktów. Powstają wskutek skomplikowanych reakcji chemicznych.Zastosowania żywicy syntetycznej są nieograniczone. Podobnie jest w przypadku żywicy naturalnej, która powstaje przede wszystkim w drzewach iglastych, w specjalnych komórkach wydzielniczych.

Rodzaje żywicy naturalnej

Żywica naturalna występuje w kilku rodzajach. Jest to przede wszystkim damara, laka, gutaperka, mirra, haszysz, balata, bursztyn, sandarak i żywica sosny. Wyrabia się z nich liczne użyteczne produkty, takie jak terpentyna, kalafonia, lak, szelaki różne leki. Może także służyć do izolacji przewodów podwodnych. Bardzo przydatne są do produkcji tworzyw sztucznych.

Rodzaje żywicy syntetycznej

Bez żywic syntetycznych trudno wyobrazić sobie dzisiejszego świata. Najpopularniejszymi spośród żywic syntetycznych są epoksydowe z żywicą termoprzewodzącą włącznie, poliestry, żywice fenolowe, akrylowe, polichlorek winylu, poliuretany. Wykorzystuje się je do produkcji folii i plastików, laminatów, z których powstają płytki drukowane, które wykorzystuje się do produkcji układów elektronicznych, albo nadwozi samochodów czy ram wyczynowych rowerów.Żywice epoksydowe stosuje się jako klej do metalu, a silikonowe to świetny surowiec do wyrobu hydrożeli, które stosowane mogą być jako implanty w chirurgii.

Żywica termoprzewodząca- do czego służy

Żywica termoprzewodząca wykorzystywana jest na co dzień w przemyśle elektronicznym głównie. Jest ona dwuskładnikowa i przeznaczona przeważnie do zalewania i hermetyzacji, o wysokim przewodnictwie cieplnym. Jest ona niepalna i wodoodporna, a także nietoksyczna. Ma wysoką odporność na wodę i chemikalia, a także wysokie przewodnictwo cieplne. Idealna jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest efektywne rozpraszanie światła.

Różnice między żywicą epoksydową i poliestrową

Żywica epoksydowa oferuje znacznie wyższą jakość, ponieważ ma znacznie lepsze parametry, natomiast żywice poliestrowe mają wysoki poziom skurczu w trakcie naprężania. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku elementów ściśle dopasowanych do siebie. Żywica epoksydowa utwardza się wolniej i znacznie lepiej przylega do włókien.

Żywica termoprzewodząca dostępna jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak wybrać nieruchomość pod inwestycję?

Nieruchomości to jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału. Pieniądz nie traci na wartości, a dodatkowo istnieje możliwość uzyskania tak zwanego dochodu pasywnego – sporych zysków przy minimalnym nakładzie pracy.…
View Post

Pomoc dla każdego księgowego

Prowadzenie księgowości w firmie wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale także zajmuje sporo czasu. Jest to związane m.in. z często zmieniającymi się przepisami prawnymi. Księgowy musi na bieżąco śledzić zmiany…
View Post