Bez kategorii

Profesjonalne CV

Obecnie każdą osobę, która chce wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na wymarzone stanowiska czeka pisanie CV. Taki życiorys zawodowy informuje naszego potencjalnego pracodawcę o naszym doświadczeniu oraz umiejętnościach. Jednak źle sporządzony dokument może całkowicie przekreślić nasze szanse na posadę. Oto najpopularniejsze błędy popełniane przez mniej doświadczone osoby.

Jedno CV, wiele stanowisk


Osoby mające duże doświadczenie zawodowe, w różnych branżach, w zależności od stanowiska, na które aplikują, powinny stworzyć inny życiorys. Oczywiście, profesjonalne CV musi zawierać prawdę, ważny jest po prostu sposób, w jaki akcentujemy poszczególne doświadczenia zawodowe. Aplikując na stanowisko menadżerskie, należy podkreślić umiejętności kierownicze na pierwszym miejscu. Natomiast starając się o mniej wymagającą pracę, nie powinniśmy usilnie podkreślać menadżerskich zdolności.

Przerwy pomiędzy posadami


Jeśli wstydzimy się niektórych stanowisk w swojej karierze, całkowite ich pominięcie nie ma sensu. Profesjonalne CV bowiem nie może zawierać luk, nie wygląda to zbyt dobrze w oczach rekrutera. Zamiast tego postarajmy się opisać kontrowersyjne stanowisko tak, aby udowodnić, że wyniesione z jego doświadczenia przydadzą się w nowej pracy.

Utarte frazesy


W trakcie pisania CV powinniśmy postarać się unikać utartych frazesów, które rekruterzy czytają w co drugiej aplikacji. Szczególnie dotyczy to kategorii poświęconej umiejętnościom. Określając siebie jako osobę kreatywną, umiejącą pracować zespołowo, szybko uczącą się pamiętajmy, że może to zostać poruszone na rozmowie kwalifikacyjnej, możemy zostać wówczas poproszeni o próbkę umiejętności. Unikajmy także przymiotników nas określających, które nijak mają się do posady, na którą aplikujemy.

Estetyka


Osobom, które nie czują się zbyt pewnie w obsłudze edytorów tekstu, pisanie CV może przysporzyć nieco problemów. W takiej sytuacji zamiast gimnastykować się przez wiele godzin, warto skorzystać z gotowego szablonu. Tutaj jednak zachowajmy umiar. Osoby aplikujące powinny unikać zbyt krzykliwych kolorów. Oczywiście, dzięki nim nasze CV będzie się wyróżniać, jednak nie koniecznie rekruterowi spodoba się taka estetyka.

Czołowi architekci kariery – https://kreatorzykariery.pl/ na każdym kroku podkreślają dużą rolę jaką profesjonalne CV może odegrać w naszej karierze. Dlatego własny życiorys zawodowy warto sporządzić uważnie, aby nie zniechęcić rekrutera.

You May Also Like

Zawodowy petsitter

Właściciele psów wiedzą, że opieka nad pupilem to nie tylko przyjemność, ale też obowiązek. W przypadku wyjazdu na kilka dni może pojawić się problem związany z karmieniem psa i wyprowadzaniem…
View Post

Krzesła biurowe dla każdego

Każdy kto spędza wiele godzin w biurze wie, że dobre krzesło jest niezbędne przy takiej pracy. Od wygody krzesła zależy to, czy mięśnie i stawy będą obolałe po zakończeniu zmiany.…
View Post

Jak zadbać o relacje z klientem?

Podstawą istnienia każdej firmy są jej klienci. Dobre relacje z kontrahentami to sposób na osiągnięcie sukcesu i sprawne funkcjonowanie. Co wpływa na dobre stosunki z klientami, i jak o nie…
View Post