Bez kategorii

Profesjonalne CV

Obecnie każdą osobę, która chce wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na wymarzone stanowiska czeka pisanie CV. Taki życiorys zawodowy informuje naszego potencjalnego pracodawcę o naszym doświadczeniu oraz umiejętnościach. Jednak źle sporządzony dokument może całkowicie przekreślić nasze szanse na posadę. Oto najpopularniejsze błędy popełniane przez mniej doświadczone osoby.

Jedno CV, wiele stanowisk


Osoby mające duże doświadczenie zawodowe, w różnych branżach, w zależności od stanowiska, na które aplikują, powinny stworzyć inny życiorys. Oczywiście, profesjonalne CV musi zawierać prawdę, ważny jest po prostu sposób, w jaki akcentujemy poszczególne doświadczenia zawodowe. Aplikując na stanowisko menadżerskie, należy podkreślić umiejętności kierownicze na pierwszym miejscu. Natomiast starając się o mniej wymagającą pracę, nie powinniśmy usilnie podkreślać menadżerskich zdolności.

Przerwy pomiędzy posadami


Jeśli wstydzimy się niektórych stanowisk w swojej karierze, całkowite ich pominięcie nie ma sensu. Profesjonalne CV bowiem nie może zawierać luk, nie wygląda to zbyt dobrze w oczach rekrutera. Zamiast tego postarajmy się opisać kontrowersyjne stanowisko tak, aby udowodnić, że wyniesione z jego doświadczenia przydadzą się w nowej pracy.

Utarte frazesy


W trakcie pisania CV powinniśmy postarać się unikać utartych frazesów, które rekruterzy czytają w co drugiej aplikacji. Szczególnie dotyczy to kategorii poświęconej umiejętnościom. Określając siebie jako osobę kreatywną, umiejącą pracować zespołowo, szybko uczącą się pamiętajmy, że może to zostać poruszone na rozmowie kwalifikacyjnej, możemy zostać wówczas poproszeni o próbkę umiejętności. Unikajmy także przymiotników nas określających, które nijak mają się do posady, na którą aplikujemy.

Estetyka


Osobom, które nie czują się zbyt pewnie w obsłudze edytorów tekstu, pisanie CV może przysporzyć nieco problemów. W takiej sytuacji zamiast gimnastykować się przez wiele godzin, warto skorzystać z gotowego szablonu. Tutaj jednak zachowajmy umiar. Osoby aplikujące powinny unikać zbyt krzykliwych kolorów. Oczywiście, dzięki nim nasze CV będzie się wyróżniać, jednak nie koniecznie rekruterowi spodoba się taka estetyka.

Czołowi architekci kariery – https://kreatorzykariery.pl/ na każdym kroku podkreślają dużą rolę jaką profesjonalne CV może odegrać w naszej karierze. Dlatego własny życiorys zawodowy warto sporządzić uważnie, aby nie zniechęcić rekrutera.

You May Also Like

Pakowanie usługowe

Wypuszczenie produktu spożywczego na rynek wiąże się również z jego odpowiednim zapakowaniem, zarówno pod kątem trwałości, jak i atrakcyjności wizualnej. To dość trudna sztuka, która ma chronić znajdujący się wewnątrz…
View Post

Idealne narzędzie pracy

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących programy dla księgowych. W zależności od tego, jakie branże biznesowe się obsługuje taki program wybieramy. Księgowość oferuje wsparcie w każdej sytuacji, niezależnie od tego,…
View Post