Bez kategorii

Pojemniki przemysłowe w branży spożywczej

Jedną z nieodłącznych cech wielu firm operujących w branży spożywczej jest stałe zapotrzebowanie na pojemniki przemysłowe. Służą one zarówno do transportu, jak i do przechowywania – zarówno gotowych produktów, jak i surowców czy półproduktów. Prosty pojemnik z plastiku staje się nieodzownym elementem procesu produkcyjnego, pozwala bowiem zabezpieczyć towar na różnych jego etapach.

Pojemniki do przechowywania


Żeby pojemnik z plastiku mógł służyć do przechowywania artykułów spożywczych, musi spełniać określone normy sanitarne. W zależności od rodzaju towaru będą to nieco inne wymagania. Dotyczą one w pierwszej kolejności materiału, z którego są wykonane. Choć takie pojemniki przemysłowe wykonuje się z tworzyw sztucznych, to jednak poszczególne ich rodzaje mają bardzo różne właściwości. Do najczęściej stosowanych w przypadku produkcji tych pojemników rodzajów plastiku należą:

– polietylen,
– polipropylen,
– polichlorek winylu.

Warto pamiętać, że często określony typ pojemnika przemysłowego dobrze funkcjonuje jedynie w konkretnych warunkach. Jeżeli np. pojemnik z plastiku może być stosowany do przechowywania określonego typu artykułów spożywczych w temperaturze do 15 stopni C, nie możemy go stosować tam, gdzie występują wyższe temperatury. Może wówczas zajść reakcja chemiczna, która w niepożądany sposób wpłynie na nasz towar. W podobny sposób funkcjonują pojemniki transportowe

Pojemniki do transportowania


Pojemniki transportowe muszą się charakteryzować przede wszystkim dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Często zdarza się, że w transporcie pojemniki takie się zderzają lub mają kontakt z innymi przedmiotami. Dlatego wytrzymałość jest jedną z kluczowych cech pojemników transportowych.
Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie przed kontaktem z otoczeniem. Wszak po to stosujemy pojemniki transportowe firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/ w branży spożywczej, żeby w łatwy sposób zabezpieczyć produkty przed kontaktem z czynnikami zewnętrznymi.

Podobnie jak inne pojemniki przemysłowe, tak i te wykorzystywane w transporcie muszą spełniać określone warunki. Dotyczy to zarówno norm sanitarnych, jak i tych, które wynikają z przepisów dotyczących przewozu towarów w ruchu drogowym, kolejowym, samolotowym czy morskim. Obostrzenia te mogą dotyczyć zarówno samego materiału, z którego wykonane są pojemniki, jak i ich kształtu, sposobu zamknięcia, uszczelnienia i innych zabezpieczeń. Tylko bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń może nam zagwarantować bezpieczne użytkowanie pojemników z plastiku do transportu artykułów przemysłowych.

You May Also Like

Profesjonalna usługa

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z ogromną różnorodnością złomowisk, jakie prosperują na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Wynika to między innymi z tego, że nieustannie wzrasta świadomość wśród ludzi na…
View Post