Bez kategorii

Inwestycje w nieruchomości

Ludzie zastanawiają się jak rozsądnie ulokować oszczędności by nie straciły one na wartości, Coraz większa popularnością cieszą się nieruchomości inwestycyjne. Także te zagraniczne. Są tanie, stanowią doskonałą bazę wypadową na wakacje, a w czasie gdy nie przebywa w nich właściciel opieką obejmuje je agencja, co jest jeszcze dodatkowym dochodem.

Jaki kraj wybrać?

Dużą popularnością gdy chodzi o wyjazdy wakacyjne cieszą się ciepłe kraje basenu Morza Śródziemnego. Wśród nich częstą destynacją jest Grecja, Hiszpania czy Chorwacja. Te same kierunki warto rozpatrzeć gdy poszukuje się Nieruchomości inwestycyjnej. Grecja ma najdroższe domki, jednak jest najpopularniejsza i praktycznie z każdego miejsca w tym kraju jest blisko do morza. Chorwacja, mimo że nieruchomości są tańsze, ma mało piaszczystych plaż. Jest jednak popularnym kierunkiem wyjazdowym osób z Polski. Łatwo będzie znaleźć najemców z naszego kraju. Hiszpania ma niekorzystne przepisy dotyczące pustostanów. Jeśli jednak lokalem będzie opiekowała się agencja najmu nie powinno być problemów z niechcianymi lokatorami.

Na co zwracać uwagę szukając nieruchomości inwestycyjnej?

Lokalne przepisy, odległość od morza i stan techniczny to najważniejsze wskaźniki, które trzeba sprawdzić przed inwestycją w nieruchomość poza granicami Polski. Kolejne kryterium to dostępność agencji wynajmu krótkoterminowego, która zajmie się opieką nad lokalem gdy nas w nim nie będzie. Zadba ona by klienci byli zadowoleni oraz by nie doszło do zniszczeń w lokalu.

Jaki może być miesięczny zysk z nieruchomości w kraju urlopowym?

Nadrzędnym celem jaki mają nieruchomości inwestycyjne jest generowanie zysku. Ten będzie się różnił w zależności od kraju. Na większe można liczyć w krajach strefy euro, zaś niższe będą w krajach mniej popularnych jak Serbia czy Czarnogóra. W zależności od obłożenia można liczyć, że w sezonie maksymalnie uzyska się kilkaset do tysiąca euro z jednego pokoju. Pamiętajmy jednak, że sezon nie trwa przez cały rok, a jedynie przez jego część.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jeden karton – różne zastosowania

Opakowania tekturowe są powszechnie stosowane i mogą pełnić różne funkcje. Najczęściej są praktyczną ochroną produktu przed uszkodzeniem, ale mogą być także opakowaniem posiłków zamawianych do domów.
View Post

Co daje nauka angielskiego?

Marzysz o podróży w nieznane, odwiedzeniu cudownych miejsc i odkrywaniu zagranicznych miast, ale krępuje Cię bariera językowa? To idealny moment aby rozpocząć kurs angielskiego i zapomnieć o tych problemach. O…
View Post