Bez kategorii

Elektroniczna książka nadawcza – narzędzie usprawniające korespondencję

Niemal każda firma działająca w obszarze obrotu gospodarczego codziennie generuje i wysyła duże ilości różnego rodzaju listów, wiadomości i innych form kontaktów zewnętrznych. Do tego celu została stworzona elektroniczna książka nadawcza, która ten proces znacznie ułatwia i usprawnia.

Czym jest elektroniczna książka nadawcza?

Narzędzie w formie oprogramowania komputerowego jest to system, który pozwala na usystematyzowanie i szybkie wysyłanie korespondencji do kontrahentów z poziomu firmy. Jest ono w pełni kompatybilne z platformą poczty polskiej, dzięki temu można wyeliminować tradycyjną wysyłkę listową.

Dużym ułatwieniem w korzystaniu z tej formy wysyłki korespondencji firmowej jest fakt, że każdy list jest wysyłany drogą elektroniczną i tafia do odbiorcy o wiele szybciej, niż dzieje się to w przypadku tradycyjnego listu poleconego, a na życzenie nadawcy przesyłka może być wygenerowana w formie papierowej i odebrana przez kuriera.

Jakie udogodnienia dla obsługujących posiada elektroniczna książka nadawcza?

Jak już wcześniej było wspomniane, najważniejszą korzyścią z wdrożenia elektronicznej książki nadawczej jest wyeliminowanie tradycyjnej, papierowej korespondencji, co znacznie obniża koszty obsługi firmy.

Narzędzie w postaci elektronicznej obsługi poczty posiada kilka bardzo przydatnych modułów, wśród których można wyróżnić, takie, jak moduł generowania i adresowania korespondencji, książkę nadawczą oraz książkę wejścia, czyli pełnej kontroli i rejestracji każdej pozycji.

Ponadto w zależności od charakteru działalności gospodarczej, wielkości firmy oraz zapotrzebowania to bardzo ciekawe narzędzie może występować w formie jednostanowiskowej dla niewielkiego przedsiębiorstwa, a także jako wielostanowiskowe oprogramowanie dla dużej firmy logistycznej.

Gdzie znajduje zastosowanie książka nadawcza w formie elektronicznej?

To oprogramowanie może być wykorzystane praktycznie w każdej działalności gospodarczej, gdzie generowana jest duża ilość codziennej korespondencji. Są to z reguły duże firmy logistyczne, które zajmują się przekazywaniem sporych ilości przesyłek.

Oprogramowanie w formie elektronicznej książki nadawczej doskonale sprawdza się w kancelariach i sekretariatach, które codzienne tworzą oraz wysyłają różnego rodzaju pisma.

Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się program do korespondencji znacznie obniżane są koszty codziennej działalności i zatrudnia się mniej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym jest pozycjonowanie stron?

Obecnie coraz częściej zdarza się, że wielu przedsiębiorców chce zwiększyć przychody swojej firmy, jednak zupełnie nie ma pojęcia, w jaki sposób można to zrobić. Warto pamiętać, że sposobów jest kilka.…
View Post

Jak korzystnie przejąć firmę?

Kupno bądź przejęcie jednej firmy przez drugą jest czymś często spotykanym w świecie gospodarki. Powody takiego przejęcia mogą być różne. Z jednej strony przejęcie dokonywane jest w celu dalszego rozwoju…
View Post

Kalendarz adwentowy w marketingu i reklamie

Przedświąteczny czas skłania producentów różnych branż do organizowania promocji. Zachęcające czerwone etykiety pojawiają się na sklepowych pułkach przyciągając wzrok klienta. Duża konkurencja sprawia, że coraz ciężej jest napędzać sprzedaż. Firmy…
View Post

Waga – elektroniczna maszyna górnicza

Niektóre maszyny górnicze są w pełni zaawansowanymi urządzeniami elektromechanicznymi, których zadaniem jest dokładne odmierzenie ilości sprzedawanego w świat urobku. Jak zatem działa typowa, kolejowa waga załadunkowa, która każdego dnia waży…
View Post