Bez kategorii

Elektroniczna książka nadawcza – narzędzie usprawniające korespondencję

Niemal każda firma działająca w obszarze obrotu gospodarczego codziennie generuje i wysyła duże ilości różnego rodzaju listów, wiadomości i innych form kontaktów zewnętrznych. Do tego celu została stworzona elektroniczna książka nadawcza, która ten proces znacznie ułatwia i usprawnia.

Czym jest elektroniczna książka nadawcza?

Narzędzie w formie oprogramowania komputerowego jest to system, który pozwala na usystematyzowanie i szybkie wysyłanie korespondencji do kontrahentów z poziomu firmy. Jest ono w pełni kompatybilne z platformą poczty polskiej, dzięki temu można wyeliminować tradycyjną wysyłkę listową.

Dużym ułatwieniem w korzystaniu z tej formy wysyłki korespondencji firmowej jest fakt, że każdy list jest wysyłany drogą elektroniczną i tafia do odbiorcy o wiele szybciej, niż dzieje się to w przypadku tradycyjnego listu poleconego, a na życzenie nadawcy przesyłka może być wygenerowana w formie papierowej i odebrana przez kuriera.

Jakie udogodnienia dla obsługujących posiada elektroniczna książka nadawcza?

Jak już wcześniej było wspomniane, najważniejszą korzyścią z wdrożenia elektronicznej książki nadawczej jest wyeliminowanie tradycyjnej, papierowej korespondencji, co znacznie obniża koszty obsługi firmy.

Narzędzie w postaci elektronicznej obsługi poczty posiada kilka bardzo przydatnych modułów, wśród których można wyróżnić, takie, jak moduł generowania i adresowania korespondencji, książkę nadawczą oraz książkę wejścia, czyli pełnej kontroli i rejestracji każdej pozycji.

Ponadto w zależności od charakteru działalności gospodarczej, wielkości firmy oraz zapotrzebowania to bardzo ciekawe narzędzie może występować w formie jednostanowiskowej dla niewielkiego przedsiębiorstwa, a także jako wielostanowiskowe oprogramowanie dla dużej firmy logistycznej.

Gdzie znajduje zastosowanie książka nadawcza w formie elektronicznej?

To oprogramowanie może być wykorzystane praktycznie w każdej działalności gospodarczej, gdzie generowana jest duża ilość codziennej korespondencji. Są to z reguły duże firmy logistyczne, które zajmują się przekazywaniem sporych ilości przesyłek.

Oprogramowanie w formie elektronicznej książki nadawczej doskonale sprawdza się w kancelariach i sekretariatach, które codzienne tworzą oraz wysyłają różnego rodzaju pisma.

Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się program do korespondencji znacznie obniżane są koszty codziennej działalności i zatrudnia się mniej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Idealne narzędzie pracy

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących programy dla księgowych. W zależności od tego, jakie branże biznesowe się obsługuje taki program wybieramy. Księgowość oferuje wsparcie w każdej sytuacji, niezależnie od tego,…
View Post

Zdrowe włosy, zdrowy umysł

Czy wiesz, że zdrowie Twoich włosów może być odzwierciedleniem ogólnego stanu Twojego zdrowia? Trycholog z Gorzowa pomoże Ci zrozumieć przyczyny problemów z włosami i skalpem oraz wskaże odpowiednie metody leczenia.…
View Post

Jak zamówić personalizowany kalendarz?

Mnóstwo osób na co dzień posługuje się kalendarzem. Pracownicy biur i kancelarii nie wyobrażają sobie swojej pracy bez dużego kalendarza na ścianie. Z kolei biznesmeni, nauczyciele oraz przedstawiciele handlowi zazwyczaj…
View Post

Odpowiednie pakowanie przesyłek

Wiele osób nie wie, jak poprawnie zapakować paczkę do wysyłki. Odpowiednio spakowany towar nie powinien uszkodzić się w czasie transportu, co jest bardzo istotne. Paczki powinny zawsze trafiać do celu…
View Post

Kalendarze firmowe z logo

Istnieje bardzo wiele różnych metod na to, aby skutecznie zbudować pozytywny wizerunek firmy i regularnie promować jej działalność. W obecnych czasach jedną z najczęściej wykorzystywanych metod na promocję są akcesoria…
View Post