Bez kategorii

Dlaczego przyda nam się szkolenie z oceny pracownika?

Jako kierownicy czy szefowie jesteśmy w dużej mierze współodpowiedzialni zarówno za sukcesy pracowników, jak i za ich porażki. Czasami niepowodzenia firmy są spowodowane złym rozplanowaniem zespołów, nie wykorzystaniem talentu czy zatrudnieniem osoby, która wszystko mąci. Jak to zweryfikować? Otóż dużo informacji da nam ocena pracowników…

Czym jest ocena pracowników?

Co to jest? Najczęściej myślimy o takiej ocenie niczym o dokumencie przypominającym świadectwo szkolne. Tymczasem nie do końca tak jest. Ocena pracowników nie musi być raportem pisemnym, może to być wykres graficzny, metoda krytycznych zdarzeń i wiele innych.

Częstym błędem jest także próba oceny całościowej, co jest w zasadzie niemożliwe. Należy skupić się na wybranych cechach, czy talentach, które są ważne dla rozwoju firmy. Dzięki tak przeprowadzonej ocenie pracowników mamy szansę wyłapać talenty, przeorganizować dobrze zespoły, wykorzystać naturalne umiejętności pracowników i zmotywować ich.

Szkolenie z oceny pracownika? Doskonały pomysł!

Jak jednak już zapewne widać – wcale nie jest tak łatwo przeprowadzić taką ocenę pracownika. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednie szkolenie z oceny pracownika. Czego się na nim dowiemy?

No właśnie przede wszystkim będą to metody oceny, umiejętne dobranie ich do charakteru naszej firmy oraz świadomy wybór kryteriów podlegających ocenie. Ponadto będziemy wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać o wynikach oceny z pracownikiem tak, aby go zmotywować do dalszego rozwoju.

Dobre szkolenie z oceny pracownika

Dzisiaj jednakże na rynku znajdziemy naprawdę dużo różnych szkoleń, szczególnie właśnie z zakresu zarządzania firmą, coachingu, rozwoju osobistego. Które szkolenie warto wybrać tak, aby było ono inwestycją, a nie przerodziło się w zmarnowanie funduszy, czasu i energii?

Otóż wybierając firmę, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim musi ona być prowadzona przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. Co więcej – także osoba prowadząca szkolenie, powinna mieć stosowne kwalifikacje, o których pokazanie oczywiście możemy poprosić. Wiele informacji mogą nam także dać opinie w Internecie na temat danej firmy. Nie jest to najbardziej obiektywne źródło informacji, jednak przydatne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na sebastiantrzaska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wyjątkowy smak tradycyjnych krówek

Wszyscy znamy amatorów łakoci, którzy uwielbiają jeść to, co słodkie w każdej postaci. Zajadają się domowymi ciastami, batonami, czekoladami. Choć każdy wie o tym, że słodycze należy jeść z umiarem,…
View Post

Jak zamówić personalizowany kalendarz?

Mnóstwo osób na co dzień posługuje się kalendarzem. Pracownicy biur i kancelarii nie wyobrażają sobie swojej pracy bez dużego kalendarza na ścianie. Z kolei biznesmeni, nauczyciele oraz przedstawiciele handlowi zazwyczaj…
View Post