Bez kategorii

Czy kursy BHP przeprowadzone online są tak samo skuteczne?

Zgodnie z odpowiednimi zapisami prawa pracy i związanych z nim przepisów BHP każdy pracodawca ma obowiązek przeszkolenia swojego pracownika w ramach podstawowego szkolenia BHP. Wielu pracodawców, zamiast zorganizować kurs w siedzibie firmy zleca przeprowadzenie go przez internet. Czy kursy BHP online są tak samo skuteczne? Czym różni się taki kurs od kursu prowadzonego bezpośrednio?

Czy kursy BHP online są tak samo skuteczne jak kursy bezpośrednie?

W przypadku zjawiska takiego, jakim jest bhp szkolenie online, niejednokrotnie mówi się, że skuteczność jest przynajmniej taka sama, a najczęściej nawet wyższa niż w przypadku kursów tradycyjnych. Kursy BHP przez internet to możliwość wykorzystania wielu rodzajów bardzo skutecznych materiałów multimedialnych, których użycie nie byłoby możliwe w innym wypadku. Materiały tego rodzaju przybierają formę graficzną, która jest dla kursantów bardzo ciekawa i angażuje ich intelektualnie, a więc pozwalają na o wiele szybsze i skuteczniejsze przyswojenie wiedzy.

BHP szkolenie online powinno umożliwić pracownikom zdobycie wiedzy o przepisach związanych z bezpieczeństwem i higieną w miejscu pracy. Kursanci uczą się o możliwych zagrożeniach, a także jak je rozpoznać. Ważnym elementem kursu jest też nauka oceny ryzyka związanego z wykonywaniem danych czynności w pracy. Znając zagrożenie i ryzyko kursanci kończą kurs etapem związanym z odpowiednim zachowaniem w sytuacji awaryjnej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ukończenie kursu online ze strony czysto formalnej jest całkowicie jednoznaczne z ukończeniem tego rodzaju kursu bezpośrednio i mają one taki sam skutek prawny.

Czym różnią się kursy BHP przez internet od kursów klasycznych?

Kursy BHP odbywające się za pośrednictwem internetu są w wielu kwestiach bardzo podobne do takich samych kursów odbywających się w sposób tradycyjny, najczęściej w pomieszczeniach należących do zakładu pracy. Różnica polega przede wszystkim na trybie, w jakim odbywa się szkolenie. Szkolenia w zakładach pracy odbywają się najczęściej całe od razu.

Szkolenie odbywające się za pośrednictwem internetu mogą być przez odbywających je pracowników w dowolny sposób dzielone na mniejsze fragmenty. Wykorzystywane w takich szkoleniach materiały mają formę atrakcyjną dla pracowników i cechują się wysoką skutecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Najczęściej popełniane błędy w CV

Podczas pisania CV wielu kandydatów popełnia sporo błędów. Część z nich jest oczywista i łatwo zauważalna, jednak niektóre z nich można w bardzo łatwy sposób przeoczyć, ponieważ są bardzo subtelne…
View Post

Jakie pojemniki kupić?

Coraz więcej firm poszukuje sprawdzonych, dobrych jakościowo pojemników i skrzynek, dzięki którym będzie można bezpiecznie i wygodnie przechowywać i transportować rozmaite rzeczy. Mimo iż na rynku jest wiele firm, które…
View Post