Bez kategorii

Czy kursy BHP przeprowadzone online są tak samo skuteczne?

Zgodnie z odpowiednimi zapisami prawa pracy i związanych z nim przepisów BHP każdy pracodawca ma obowiązek przeszkolenia swojego pracownika w ramach podstawowego szkolenia BHP. Wielu pracodawców, zamiast zorganizować kurs w siedzibie firmy zleca przeprowadzenie go przez internet. Czy kursy BHP online są tak samo skuteczne? Czym różni się taki kurs od kursu prowadzonego bezpośrednio?

Czy kursy BHP online są tak samo skuteczne jak kursy bezpośrednie?

W przypadku zjawiska takiego, jakim jest bhp szkolenie online, niejednokrotnie mówi się, że skuteczność jest przynajmniej taka sama, a najczęściej nawet wyższa niż w przypadku kursów tradycyjnych. Kursy BHP przez internet to możliwość wykorzystania wielu rodzajów bardzo skutecznych materiałów multimedialnych, których użycie nie byłoby możliwe w innym wypadku. Materiały tego rodzaju przybierają formę graficzną, która jest dla kursantów bardzo ciekawa i angażuje ich intelektualnie, a więc pozwalają na o wiele szybsze i skuteczniejsze przyswojenie wiedzy.

BHP szkolenie online powinno umożliwić pracownikom zdobycie wiedzy o przepisach związanych z bezpieczeństwem i higieną w miejscu pracy. Kursanci uczą się o możliwych zagrożeniach, a także jak je rozpoznać. Ważnym elementem kursu jest też nauka oceny ryzyka związanego z wykonywaniem danych czynności w pracy. Znając zagrożenie i ryzyko kursanci kończą kurs etapem związanym z odpowiednim zachowaniem w sytuacji awaryjnej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ukończenie kursu online ze strony czysto formalnej jest całkowicie jednoznaczne z ukończeniem tego rodzaju kursu bezpośrednio i mają one taki sam skutek prawny.

Czym różnią się kursy BHP przez internet od kursów klasycznych?

Kursy BHP odbywające się za pośrednictwem internetu są w wielu kwestiach bardzo podobne do takich samych kursów odbywających się w sposób tradycyjny, najczęściej w pomieszczeniach należących do zakładu pracy. Różnica polega przede wszystkim na trybie, w jakim odbywa się szkolenie. Szkolenia w zakładach pracy odbywają się najczęściej całe od razu.

Szkolenie odbywające się za pośrednictwem internetu mogą być przez odbywających je pracowników w dowolny sposób dzielone na mniejsze fragmenty. Wykorzystywane w takich szkoleniach materiały mają formę atrakcyjną dla pracowników i cechują się wysoką skutecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak wybrać najlepszą działkę?

Inwestycja w zakup gruntów jest jedną z bardziej stabilnych inwestycji. Posiadając działkę, trudno stracić do niej prawo, a w ostatnim czasie grunty rosną w cenę, szczególnie te usytuowane w większych…
View Post

Lokale do wynajęcia – pomoc pośrednika

Osoby szukające idealnego lokalu do swoich potrzeb, często korzystają z profesjonalnego pośrednika, który krok po kroku przeprowadzi ich przez całą procedurę. Jest to wygodne, praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo…
View Post