Bez kategorii

Co warto wiedzieć o przekształceniu działalności leczniczej?

Decydując się na zmianę organizacji prawnej swojej działalności medycznej, trzeba spełnić szereg formalności. Nie każdy lekarz musi dysponować merytoryczną wiedzą w tym temacie, ponieważ można oddać sprawy w ręce specjalistów takich jak na stronie kancelarii https://derekflak.pl/przeksztalcenia-dzialalnosci-leczniczej/. Prawnicy zajmujący się przekształceniami oferują swą pomoc w zakresie zgłaszania do urzędów, przygotowywania dokumentacji oraz udzielania kompleksowych odpowiedzi na wątpliwości klienta. Jak wygląda przekształcenie działalności leczniczej w wykonaniu profesjonalistów?

Ważne kwestie dotyczące przekształcenia?

Przekształcenie może oznaczać zmianę formy działalności, połączenie lub rozłączenie różnych podmiotów leczniczych. Dokonując go, trzeba zadbać o wiele szczegółów takich jak: przedłużenie lub uzyskanie zgód i pozwoleń np. na stosowanie określonych metod leczenia. Może chodzić o zezwolenie dotyczące prowadzenia aptek i punktów farmaceutycznych, zezwolenia anestezjologiczne bądź radiologiczne. Kancelaria zajmująca się zmianami organizacji prawnej biznesów zadba także o zabezpieczenie lokalu spełniającego warunki zastrzeżone dla podmiotów leczniczych.

Na jaką formę można zmienić indywidualną praktykę?

Lekarze prowadzący prywatne praktyki bardzo często decydują się na podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Można także przekształcić praktykę w spółkę jawną, cywilną, partnerską, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, etc. Rozwiązania takie często optymalizują działania lekarzy. Pozwalają na wzrost liczby pacjentów, wzrost zysków oraz możliwości. Jest możliwe np. podjęcie współpracy z innymi medykami.

Przekształcenie – o czym należy pamiętać?

Przekształcenie działalności musi być odnotowane w rejestrach państwowych i terytorialnych. Mowa tu o Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej w przypadku zgłoszenia jednoosobowych działalności gospodarczych, o Krajowym Rejestrze Sądowym w przypadku spółek oraz o właściwej miejscowo ewidencji podmiotów leczniczych, którą prowadzi wojewoda. Jeżeli placówki medyczne wytwarzają groźne odpady, taki fakt należy zgłosić do BDO. Ponieważ każdy przedsiębiorca, który prowadzi dziś medyczną posługuje się danymi wrażliwymi pacjentów, musi także w świetle obowiązujących przepisów prowadzić dokumentację na potrzeby RODO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Najlepsze środki do utrzymania czystości w firmie

Właściwe utrzymanie czystości w wielu gałęziach przemysłu i usług jest kluczową sprawą. Nie wystarczą tu zwykłe środki czystości, które stosowane są powszechnie w domach. Niezbędne są specjalistyczne preparaty, które pozwolą…
View Post

Sekrety żelbetu

Odkryj tajniki konstrukcji żelbetowych, które odmieniły oblicze współczesnego budownictwa. Zrozum, jak połączenie stali i betonu tworzy materiał, który jest zarówno wytrzymały, jak i elastyczny, a jego uniwersalność zrewolucjonizowała sposób, w…
View Post