Pomoc prawna – kancelaria adwokacka w Katowicach

Każdy z nas w życiu spotka się z różnymi problemami prawnymi z którymi musi sobie poradzić. Najlepiej, gdy dzieje się to przy udziale adwokata, wówczas nie musimy się stresować nieznajomością prawa i faktem, że musimy pojawić się w sądzie, a na przykład nie wiemy, jak powinniśmy się w takim miejscu zachować.

Kancelaria adwokacka w Katowicach – rodzaj świadczonych usług

Adwokaci z naszej kancelarii doradzają klientowi na każdym etapie sprawy, zarówno przedsądowym, jak i sądowym. Wizyta w kancelarii adwokackiej w Katowicach rozpoczyna się od rozmowy z klientem w trakcie, której ustalamy:
• z jakim problemem prawnym zgłasza się do nas klient
• jakie dokumenty w sprawie zgromadził, tak aby lepiej poznać zagadnienie prawne z którym zgłasza się do nas klient
• taktykę procesową i dalszy proces działania w danej sprawie

Niekiedy sprawa kończy się na etapie przedsądowym. W tym wypadku kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi korespondencję pomiędzy Tobą, a osobą lub innym podmiotem z którym jesteś w sporze. Jeżeli jednak to nie przyniesie określonego rezultatu sprawa trafia do sądu. Na tym etapie adwokat sporządza pisma procesowe ( pozew, odpowiedź na pozew, apelacja w zależności od etapu sprawy) oraz reprezentuje Cię przed sądem. Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w sądzie nie jest komfortowa dla osób, które rzadko w nim bywają. Dlatego mając przy sobie prawnika, który będzie Państwa na bieżąco informował o kolejnych czynnościach, jakie dzieją się na sali rozpraw, ten stres będzie zdecydowanie mniejszy. Dodatkowo adwokat z kancelarii adwokackiej Katowice będzie zadawał odpowiednie pytania biegłym, świadkom aby uzyskać informację niezbędne do wydania wyroku.

Zakres prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi sprawy z różnych dziedzin prawa. Adwokaci często doradzają klientom w sprawach karnych. Z kolei z zakresu prawa cywilnego prowadzą sprawy o odszkodowanie i zapłatę. Zajmują się również zagadnieniami z prawa rodzinnego. Reprezentują klientów w sądzie w sprawach o rozwód, alimenty, czy ustanowienie opieki nad dzieckiem. Jak widać zakres spraw prowadzonych przez kancelarię adwokacką w Katowicach jest naprawdę szeroki.

Przy czym nasi adwokaci mimo, że posiadają dużą wiedzę prawną, to przekazują ją klientom w sposób zrozumiały, bez nadmiernego używania trudnych do zrozumienia nazw prawniczych. Skomplikowane zagadnienia prawne tłumaczą w prosty, oparty na przykładach sposób. Dlatego wizyty w kancelarii adwokackiej w Katowicach nie należy się obawiać. W razie problemów prawnych warto zgłosić się do fachowców – komfort większy, a stres mniejszy.