Bez kategorii

Zalety plastikowych palet

Wykorzystanie palet jest powszechne przy magazynowaniu i transporcie towarów. Umożliwiają zabezpieczenie produktów i ich łatwiejsze umieszczenie w miejscu docelowym lub załadunek do wybranego środka transportu. Chociaż najczęściej w użyciu obecne są klasyczne palety drewniane, coraz więcej magazynów czy firm przewozowych sięga również po palety z tworzywa. Jakie są ich zalety?

Zamiast drewnianych – plastikowe

W teorii drewno nie ma sobie równych, na paletach wykonanych z tego materiału można złożyć bardzo ciężki ładunek i nie obawiać się powstania pęknięć czy zarysowań. Są to wręcz idealne palety. Dlaczego więc liczne magazyny korzystają z plastikowych palet, skoro wystarczyłyby drewniane? Oba rodzaje palet mają inną specyfikę i przez to sprawdzają się doskonale w innych środowiskach. Plastikowe palety, przede wszystkim, wybierane są przez osoby patrzące długofalowo. Koszt zamówienia takich palet, zwłaszcza jeśli będą nietypowe, praktycznie zawsze okazuje się wyższy, ta sama prawidłowość zachodzi przy ewentualnej wymianie. Jeśli jednak już dokona się zakupu, eksploatacja będzie tańsza i wygodniejsza.

Szereg zalet rozwiązania z plastiku

Ponieważ palety z tworzywa sztucznego nie muszą być obrabiane ani w inny sposób przygotowywane do użytku, nie należy na nie czekać tak jak niejednokrotnie czeka się na drewniane. Każda brakująca paleta dociera do magazynu bez zbędnego przestoju. Od razu można rozpocząć użytkowanie. Zachowanie higieny nie sprawia żadnych problemów, wystarczy niekiedy zwykła woda, a czasem detergent, by pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Ich powstanie też jest utrudnione, w odróżnieniu od drewna plastik odporny jest na działanie wielu substancji, nawet dość silnych kwasów, więc użytkowanie takich palet ma sens w warunkach stałego kontaktu z chemią różnego rodzaju.

Wydajne i lekkie palety z tworzywa sztucznego

Kolejną ewidentną zaletą palet z plastiku jest ich lekkość. Niektóre rodzaje tych palet ważą mniej niż 2 kg, przy zachowaniu ładowności do ponad 200 kg. W porównaniu do drewnianych jest to świetnym wynikiem. Lekkość oraz bezpieczna, mało skomplikowana konstrukcja czyni je doskonałym rozwiązaniem do wielu magazynów. Korzysta się z nich naprawdę wygodnie, bez obaw o uszkodzenia zarówno ciała, jak i samych palet. W razie powstania uszkodzeń palet z tworzywa nie naprawia się, ale można je zwrócić i ponownie przetopić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak drukować na tkaninie?

Jedna z technik nanoszenia kolorów między innymi na tkaniny idealnie nadaje się do trwałego barwienia materiałów. Co więcej, dzięki udoskonalonemu procesowi wydruk posiada szeroką paletę barw i fotograficzną jakość.
View Post

Kosze metalowe w przemyśle

Słowo „Gitterbox” oznacza pojemnik siatki. Pochodzi to z języka niemieckiego i jest specjalnym rodzajem kontenera, który określany jest też jak paleta siatkowa.
View Post

Specjalistyczne urządzenia z igłami pomiarowymi

Urządzenia pomiarowe, które można zaprogramować i skonfigurować składają się z wielu czujników i elementów testowych. Jednym z takich elementów, który bezpośrednio mierzy, konkretną wartość fizyczną w badanym urządzeniu lub ciele…
View Post

Różnorodność materiałów opakowaniowych

Materiały opakowaniowe są bardzo zróżnicowane, właściwie ich przykłady nie mają w ogóle żadnych granic. W tego typie ofercie są pudełka, koperty, papier, folie ochronne, kartony, materiały wypełniające, torby, torebki i…
View Post